Levent Özadam - Mesaj Kutusu

[email protected]

Sevgili Dr. Sadrettin Tuğcu sevdiğimiz saydığımız başarılı bir doktordur…

Cumartesi günü kendi özel kliniğinde talihsiz bir saldırıya maruz kaldı!

Daha önce de vukuatları olan şizofren bir genç tarafından bıçaklandı…

Öncelikle kendisine büyük geçmiş olsun diliyoruz!

Allah onu sevdiklerine bağışladı…

Kesinlikle cinayete teşebbüs bir olaydır!

Ancak adamın şizofren hastası olduğunu da bir yerlere yazmakta yarar görüyoruz…

Bu tamamen bir yargı konusudur, suçlu olan da cezasını çekmelidir, buna kimsenin bir itirazı olamaz…

Kendi özel kliniğinde saldırıya uğrayan bir hekim için dün yapılan sendikal eyleme karşı mıyız peki?

Birincisi meslektaşların haklarının korunması için yapılan her türlü eylem ve grev haktır…

Ancak, meslektaşlarının hakları için eylem yapanların hasta haklarını da göz önünde bulundurması halinde böyle bir eyleme alenen destek verebiliriz!

Sonra ülkenin tüm hastanelerinde eylem ve grev yapmak da neyin nesi işte onu anlayamayız…

Bir doktorun saldırıya uğraması sonucu binlerce hasta haklarını görmemezlikten gelmek, onların haklarını ellerinden almak hepinizi haklıyken haksız duruma düşürmekten başka bir şey değildir!

Bir de bu tür eylemlere daha geniş boyuttan bakınca başka mağdur kesimlerin de olduğunu dikkatlerden kaçırmamak gerek…

Dünkü eylemde olduğu gibi Başkent’in belli yolları ansızın trafiğe kapatılmış ve çok sayıda sürücü de mağdur olmuştur!

Bizde eylem ve yürüyüş olunca ana yollar kapanır ama arka sokaklarda kimse önlem almayı aklından bile geçirmez…

Haliyle ana yollarda kalanlar ara yollara akın eder ve bu kez de oralarda bir keşmekeşle karşı karşıya kalırlar!

Bize gelen şikayetlere göre dün de aynısı olmuş ve tek bir emniyet görevlisinin bile olmadığı ara sokaklarda sürücüler arasında tartışmalar yaşanmıştır…

Şizofren hastası bir gencin işlediği suçla birlikte sadece doktorlar değil binlerce vatandaş da olumsuz etkilenmiştir!

Dünkü eylem esnasında gelen haberlere göre öğrendik ki sağlıkta şiddet yasası konusunda yarın ortak bir toplantı yapılacakmış…

Bu yasa geçmeli mi kesinlikle geçmeli!

Şiddete karşı olan tüm kesimler de buna destek vermelidir…

Buraya kadar tamam da eğer bu yasa geçerse şizofren hastaları bu yasaya nasıl uyum sağlayacak bunu hiç hesaba kattınız mı?

Adı üstünde adam şizofren, ne yaptığını, ettiğini bile bilmiyor…

Bu hastalar için nasıl bir önlem alacaksınız biraz çalıştırın bakalım saksıyı!

Bu arada dün eylem yapan sendika tüm kamu sağlık korumalarında 7/24 polis koruması istemiştir…

Olmalı mı kesinlikle olmalı!

Sadece hekimler için değil, tüm hastane çalışanları ve tabi ki hastalar için de olmalıdır…

Ama şuna da dikkat çekmek isteriz ki Cumartesi günü yapılan bıçaklı saldırı bir devlet hastanesinde değil hekimin kendi özel kliniğinde gerçekleşmiştir…

Peki ya onların koruma sorununu kim çözecek?

Yoksa her hekim kendi korumasıyla mı kliniğini açacak dersiniz acaba!

Ankara Kulisleri…

Bakan Dönmez'den 'Seçim Güvenliği' Açıklaması…

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 14 Mayıs'ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri hakkında 'güvenlik' açıklaması yaptı. Dönmez, "Envanterimize kayıtlı bütün jeneratörlerin durumları belirlenerek gerekli bakım ve onarım işlemleri yapıldı" ifadelerini kullandı.

Seçime günler kala vatandaşları endişelendiren konulardan bir tanesi de 'seçim güvenliği'. Her seçimde elektrik kesintileri yaşanırken bu sene de 'trafolara kedi girecek mi?' sorusunun yanıtı merak ediliyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, video konferans yoluyla katıldığı Bilkent Otel ve Konferans Merkezi'nde düzenlenen 3. Elektrik Dağıtım Sektörü Buluşması'nda elektrik dağıtım alanındaki altyapı çalışmalarını değerlendirdi.

Dönmez, "Bu süreçlerde il ve ilçe oy toplama merkezleri, seçim kurulları, adliye binaları, seçimde kullanılacak havaalanları, parti binaları ve Yüksek Seçim Kurulu gibi kritik noktaları besleyen şebeke unsurlarında ivedilikle bakım çalışmaları yapıldı" diye konuştu.

"Jeneratörlerin bakımı yapıldı"

Dönmez, kritik noktalarda bulunan genel aydınlatma tesislerinin kontrollerinin tamamlandığını ve envantere kayıtlı jeneratörlerin belirlenerek gerekli bakım ve onarım işlemlerinin bitirildiğini dile getirerek, "Ayrıca jeneratörlerimiz kritik noktalar göz önünde bulundurularak operasyon merkezlerimize dağıtıldı. Siber saldırılara karşı gerekli önlemleri de aldık. SCADA ve iletişim altyapısı kontrollerini yaptık. Seçim günü kritik bölgeler için Emniyet Genel Müdürlüğümüzden destek talebinde bulunduk. İletişim sistemlerinde herhangi bir olumsuzluk yaşanması ihtimaline karşılık mobil telsiz sistemi ve uydu telefonu alternatifleri hazırlandı. Seçim günü görev alacak arıza ekip personeli sayılarını belirledik ve kriz merkezlerini oluşturduk" ifadelerini kullandı.

"Hiçbir sorun yaşanmayacak"

Meteoroloji verilerini de düzenli şekilde takip ettiklerini ve öngörülen bütün risklere yönelik eylem planları hazırladıklarını aktaran Dönmez, "Seçimin güven içinde tamamlanması için elektrik tarafında hem bakanlığımız hem de dağıtım şirketlerimiz hazırlıklarını tamamladı. İnşallah hiçbir sorun yaşanmadan seçim sürecini de tamamlayacağız" dedi.

"Elektrik Arıza İhbar" uygulaması

Bakan Dönmez, Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ tarafından hizmete sunulan "Elektrik Arıza İhbar" uygulamasıyla vatandaşların elektrik arızalarına ilişkin ihbarlarını kolay bir şekilde iletebileceklerini belirterek, "Güncellenen uygulamamızla birlikte vatandaşlarımız aydınlatma arızaları dışında, elektrik kesintisini, elektrik arıza ihbarlarını, ihbar, takip, sorgulama, abone ve tesisat ekleme gibi işlemleri de artık bu uygulama üzerinden yapabilecek." dedi.

Kızılay yöneticilerinden tehlikeli mesaj… ‘Şeytan taşlamak isteyen meydana’

Ekrem İmamoğlu’nun Konya mitingi öncesinde, Kızılay Konya yöneticileri ile AKP Konya milletvekili Özboyacı’nın danışmanı Kayalar sosyal medya hesaplarından “Şeytan taşlama” anına ilişkin fotoğraflar paylaşarak, provokatif paylaşımlar yaptı.,

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı ve cumhurbaşkanı yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, bugün, Konya Anıt Meydanı’ndan miting düzenleyecek.

Miting öncesinde AKP Konya Milletvekili Selman Özboyacı'nın danışmanı Sami Kayalar, sosyal medya hesabı üzerinden Müslümanların Hac ibadeti içinde yer alan şeytan taşlama anına ilişkin fotoğraf paylaştı. Kayalar, paylaşımına "Öyle aklıma geldi, paylaşayım dedim" notunu yazdı.

KIZILAY YÖNETİCİSİNDEN: ŞEYTAN TAŞLAMAK İSTEYEN YARIN ANIT MEYDANI'NA GİDEBİLİR

Konya Genç Kızılay Başkan Yardımcısı Abdullah Halit Üzülmez, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na Erzurum'da yapılan taşlı saldırı için "Memlekette Hac dönemi erken başlamış" şeklinde değerlendirirken, Kızılay Selçuklu Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Dağlı ise İmamoğlu'nun bugün yapacağı Konya mitingi için "Şeytan taşlamak isteyen yarın Anıt Meydanı'na gidebilir" ifadelerini kullandı.,

PAYLAŞIMDAN SONRA HESAPLARINI GİZLEDİLER

Abdullah Halit Üzülmez ile Sami Kayalar’ın yaptığı paylaşımlar tepkilere neden oldu. Üzülmez ile Kayalar, tepki alınca Twitter sosyal medya hesaplarını kendilerini takip etmeyen sosyal medya kullanıcılarına kapattılar.

MESAJ KUTUSU

Sayın Olgun AMCAOĞLU, bakanlığınız kadrosunda bulunan bazı aklı evvel çalışanlar nelerine güveniyorlar bilmiyoruz ancak hem işe gelmiyorlar hem de makineye parmak basmıyorlar. Eğer bu konuda bir önlem almazsanız Kaytarma Bakanlığı ünvanını alabilirsiniz. Bu arada çalışanlar bu konuda huzursuz ve isyan ederlerse sakın şaşırmayın olur mu?

Sayın Murat ŞENKUL, Girne’de mühürlendiği halde inşaatta çalışla yapan bası müteahhitlerin olduğundan şikayet ediyorsunuz da bunların isimlerini niye deşifre etmiyorsunuz işte bunu pek anlayamadık. Kendini devletin yasalarından daha yukarıda görenleri çok merak ettik doğrusu…

Sayın Şükrü ONBAŞI, Tıp-İş olarak devlet sağlık kurumlarında polis koruması istediniz, hak da veririz ama peki özel kliniklerde koruma nasıl sağlanacak bunun hesabını hiç yaptınız mı? Bu arada eylemlerde hasat haklarını da düşünmeniz öneriliyor zira kendileri artık çileden çıkmak üzereler!

Sayın Rauf DENKTAŞ, FlyKHY’nin büyük ortağı konusunda sürekli meraklı sorular gelmeye devam ediyor. Küçük de olsa gizli ortak konusunda bir açıklama yapın ki siz de rahatlayın biz de! Ne meraklı inatçı insanlar var değil mi bu ülkede?

Sayın Erdinç ULUÇAYLI, bir yakınınızın 500 asgari ücret ödeme cezası aldığını üzülerek öğrendik. Konu hakkında detaylı bir açıklama yapmak ister miydiniz yoksa bazı şeyleri çok fazla karıştırmamak mı gerekir diye sorma ihtiyacı duyduk.

Sayın Hasan TAÇOY, bazı çalışanlarınız İhtiyat Sandığı’nın yeni arşiv binasına gönderilmek isteyince bunun hangi kriterlere göre yapıldığını sorgulamaya başladılar. Huzursuzluk hat safhada medyaya yansımadan önleminizi almanız isteniyor…

Sayın Reşat AKAR, geçen hafta devlet erkanını toplayıp birlikte yemekte bulunmanız belli ki işe yaramış olmalı. Zira Mare Monte otel alınan kararla artık sizin grubun kirasına geçti, hayırlı ve uğurlu olsun…

Sayın Mahmut ERDEN, et konusunda yaptığınız açıklamalar belli ki bazı kesimleri fazlasıyla rahatsız etti ki hakkınızda kara propaganda başlattılar. Bu sıralar özellikle kaçak olaylara karışanlara aman dikkat etmekte yarar görüyoruz…

Sayın Dürdane Abi ACI, Karayolları Dairesi müdürlüğüne atandıktan sonra ilk olarak garajda arızalı olarak duran iş araçlarını tamir ve bakıma aldığınız bir çoğunu da kurtardığınızı duyduk. İyi başlangıç umarız yine olumlu icraatlarla devam eder…

Sayın Faiz SUCUOĞLU, 5 aydır kendi ellerinizle beslediğiniz minik köpeğinizi bir sağlık sorunu nedeniyle kaybedince ev halkı olarak yasa boğulduğunuzu duyduk. Alışınca uzun süre insan unutamıyor değil mi?