Levent Özadam - Mesaj Kutusu

[email protected]

Muhalefet bastırmaya devam ediyor…

Maaş kesintileri konusunda da ayak diretiyor!

Gönüllülük esasına göre filan olsunmuş…

İsteyen versin istemeyen vermesin!

Yok böyle bir şey…

Şaka gibisiniz!

Sanki de evcilik oynuyorlar…

Burada önemli olan insan hayatıdır!

Okullar, hastaneler ve tüm binalar…

Türkiye deprem faciasında 50 bin can verdi!

Neyse ki dünyadan büyük yardımlar aldı, yaralar bir şekilde sarılacak…

Tabi ki gidenler de gelmeyecek!

Şimdi bizim kendimize bakmak gibi bir zorunluluğumuz var…

Depreme dayanıklı olmadığı belirlenen binalar güçlendirilecek mi yoksa insanımızın tepesine yıkılmasını mı bekleyeceğiz?

Soru bu kadar basittir…

Elbette muhalefet görevinizi sürdüreceksiniz ama!

Geçen her günün de yeni facialara neden olabileceğini de hesaba katmak gerek…

Dünkü meclis konuşmalarına da yansıdı…

Ek bütçe uygulamasına geçilmesi istendi!

Yani diyorlar ki;

Ek bütçe yapılsın maaşlardan kesilmesin!

İyi, güzel de ek bütçe nasıl oluşturulacak…

Hadi buna da yanıt verin şimdi!

Yaşadığımız bu zorlu süreçte maaş kesintilerinden çok da fazla bir alternatif bulunmamaktadır…

Kesintiler öyle astronomik rakamlar da değil!

Dar gelirli bir aylık sürede sadece sigaraya bin TL civarında para veriyorsa, 150 TL’lik bir kesinti niye alım gücünü etkilesin ki…

Ama asıl derdimiz dar gelirli değil, bol gelirli!

Yüksek maaş alanlar ve tabi ki zengin iş çevreleri…

Onlar olmazsa olmazlarımız!

Bazıları okul yapımı için kolları sıvadılar gönlümüzü kazandılar…

Belli ki artık bu yolda yalnız kaldık!

Kendi sorunlarımıza kendimiz çözüm üreteceğiz, bunun neresi yanlış anlamak zordur…

Geçen haftalar da birkaç kez sorduk, yanıt alamadık…

Bu ülkenin vekilleri ne kadar deprem bağışında bulundular hala bilemiyoruz!

Konu artık kendi okul ve hastanelerimiz…

50 Vekil de buna öncülük etmek zorundadır!

Öyle meclis kürsüsüne geçip bol keseden atmak olmuyor…

Bu ülkede şu anda yaşanan sorunların başında güvensizlik geliyor!

Vatandaş artık inanmıyor…

İlk hamlenin de sizden gelmesini bekliyor!

Çok da doğal bir beklentidir bu…

Önce en tepedekiler elini taşın altına sokacak sonra da en aşağıdakiler!

Hepiniz de milletin vekili değil misiniz?

Onlara örnek olacaksınız…

Sonra da vatandaşa çağrıda bulunacaksınız!

Ortada büyük bir güven bunalımı vardır…

Bunun ilacı da sizden başka birileri değildir!

Ne yazık ki sendikalar da ayak sürüyor…

Yahu bu memleket hepimizindir!

Neyin direncini yapıyorsunuz ki?

Elbette devlet de kendine düşeni yapmalıdır ama…

Sizler de bu konuda sorumluluk yüklenmek zorundasınız!

Bu toplum ayağa kalkacaksa yine kendi imkanlarıyla kalkacaktır…

Türkiye’de yaşanan tecrübe ortadayken, bir takım tasarruf önlemlerinin önünde takoz olmak da neyin nesi!

Hadi siyasetçileri bir nebze anlarız, siyasetten başka bir şey yapmadıkları için ama ya binlerce kişiyi bünyesinde barındıran sendikalar…

Çorbada tuzları olacak diye niye kasılıyorlar ve toplumu kasıyorlar, işte bunu anlamakta çok güçlük çekeriz!

Ankara Kulisleri…

“HDP aday göstermezse seçim ilk turdan biter”

Metropol araştırma şirketinin sahibi Özer Sencar’a göre, seçimin birinci turda bitmesi için Muharrem İnce’nin aday olmaması, dün Kemal Kılıçdaroğlu ile sıcak bir görüşme gerçekleştiren HDP’nin de aday çıkarmayarak Millet İttifakı adayını desteklemesi gerekiyor.

Seçime 55 gün kala Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce, Doğu Perinçek, Sinan Oğan, Fatih Erbakan, Ahmet Özal olmak üzere 7 aday kesinleşti. Metropol araştırma şirketinin sahibi Özer Sencar’a göre, seçimin birinci turda bitmesi için Muharrem İnce’nin aday olmaması, dün Kemal Kılıçdaroğlu ile sıcak bir görüşme gerçekleştiren HDP’nin de aday çıkarmayarak Millet İttifakı adayını desteklemesi gerekiyor.

Türkiye her geçen gün daha fazla seçim havasına giriyor. Yeniden Refah Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi ile yürüttüğü Cumhur İttifakı’na girme müzakerelerini dün bir sonuca bağladı ve 14 Mayıs'taki seçimlere bağımsız olarak girme kararı aldı. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan da, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve Zafer Partisi’nin de içinde yer aldığı ATA İttifakı’nın adayı Sinan Oğan gibi Yüksek Seçim Kurulu’na cumhurbaşkanı adaylığı için başvurdu. Bu üç adayın da resmen cumhurbaşkanlığı seçimine katılmaları için, 27 Mart mesai saati sonuna kadar 100 bin destek imzası alması gerekiyor.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), seçmenler tarafından cumhurbaşkanı adayı gösterilmek isteyen Murat Hakan Uzan, Cem Cengiz Uzan ve Hürrem Ayaz'ın başvurularını "müracaatların bizzat Kurula yapılmadığı" gerekçesiyle reddetti, 9 başvuruda da eksik evrak olduğunu belirledi.

Kurul, internet sitesinden, 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde seçmenler tarafından cumhurbaşkanı adayı gösterilmek isteyenlerden başvuruları reddedilenler ve eksik evrakı bulunan başvurucularla ilgili kararları yayımladı.

Bu kararlara göre, Murat Hakan Uzan ile Cem Cengiz Uzan'ın başvurularını, bizzat YSK'ye yapmadığı belirlendi. Murat Hakan Uzan ile Cem Cengiz Uzan'ın başvuruları, müracaatların bizzat değil vekil aracılığıyla yapılması gerekçesiyle reddedildi.

İyi Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, Akşener 6’lı masadan kalkınca İyi Parti'den istifa eden üye sayısını açıkladı.

"25-30 bin üye istifa etti"

Habertürk yayınına katılan Erhan Usta, Meral Akşener'in 6'lı masadan kalktığını açıklamasının ardından 25-30 bin civarında üyenin istifa ettiğini açıkladı.

Krizin İyi Parti'ye oy kaybettirip kaybettirmediğine ilişkin soruya Erhan Usta, şu şekilde yanıt verdi:

MESAJ KUTUSU

Sayın Erhan ARIKLI, Taşyapı’nın patronu Turanlı Türkiye’de Reis’in de olduğu bir toplantıda bizden hangi siyasetçileri fırçalayarak şikayette bulundu. Bu konuda kilit isim olarak kamuoyuna detaylı bir açıklama yapmanız konusunda yoğun sorular gelmeye devam ediyor!

Sayın Zorlu TOPALOĞLU, uzun bir süre geçmesine rağmen Polis Genel Müdürlüğü makamına henüz bir atama yapılmaması teşkilatta bazı sorunların yaşanmaya başlamasına neden olmuş. Bu konuda nihai karar üretip atamayı bir an önce gerçekleştirmeniz isteniyor…

Sayın Fikri TOROS, ek bütçe konusunda uzun zamandır bir takım açıklamalar yapıyorsunuz da kaynak konusunda da bir çözüm üretebilirseniz çok daha inandırıcı olacak gibi geliyor bize…Sonuçta muhalif olmak sadece eleştirmek olmasa gerektir değil mi?

Sayın Mehmet YÜCEL, siyasiler yeni kurulan havayolu şirketinin milli-yerli olduğu konusunda tartışadursunlar vatandaşı ilgilendiren kısmı kesinlikle biletlerin ucuzlayıp ucuzlamayacağıdır. Onun içindir bu konuya yoğunlaşmanız daha hayırlı olacaktır…

Sayın Hüseyin ÖZEL, ülkede bir ilki gerçekleştirerek hiç olmayan bir mağazayı vatandaşın hizmetine açmak için yoğun bir uğraş içinde olduğunuz konuşulmaya başlandı. Bu arada sektörün adını sır gibi sakladığınız ve sürprize hazırlandığınız da söyleniyor, umarız başımıza taş yağmaz!

Sayın Mine ATLI, Lefkoşa Türk Belediyesi’nin hizmetlerine yapılan astronomik zamlar konusunda açıklama yapıp yapmayacağınız merak konusu olsa gerek ki bu konuda onlarca mesajınız geliyor. Küçük de olsa bir açıklama iyi olacaktır düşüncesindeyiz…

Sayın Ziya ÖZTÜRKLER, bir dernek başkanının Muhaceret Dairesi’ne vatandaşlık için yaptığı talimat olarak algılanan dilekçenin doğruluk payı var mı? Varsa da kendisine gerekli cevabı vermeyi düşünüyor musunuz?

Sayın Buray BÜSKÜVÜTÇÜ, bir okula yaptığınız bilgisayar bağışını geri çevirmek kimsenin haddine değildir ama bunu niçin okul duvarına parti logosu koymak da akıl işi olmasa gerek değil mi? Ha keşke cihazları geri almayıp çocukların hizmetine sunulmasına olanak verseydiniz…

Sayın Fadıl AKSUN, sosyal medyada Adıyaman’da hayatlarını kaybeden çocuklarımız için yaptığınız duygusal paylaşımlar dikkatlerden kaçmıyor. Bu arada hukuk mücadelesinde de öncülük yaparak adaletin sağlanmasında takipçi olmanız bekleniyor…

Sayın Gürkan YAĞCIOĞLU, deprem riski bulunan okul ve hastaneler konusunda anladığımız kadarıyla devlet erkanı işleri biraz ağırdan almaya başladı. Bu nedenle kamuoyunu bilgilendirmek için geniş katılımlı bir basın toplantısı yapmanız öneriliyor, haberiniz olsun istedik…