Levent Özadam - Mesaj Kutusu

[email protected]

Güney Kıbrıs’ta çok önemli kesim araçlarının akaryakıt ihtiyacını uzun bir süredir Kuzey Kıbrıs’tan karşılıyor…

Çünkü yerden göğe kadar haklı durumları var!

Yanı başlarında çok daha ucuz akaryakıt varken niye bundan yararlanmasınlar ki?

Güney’deki hükümet bunun önüne bir türlü geçemedi!

Geçmesinin de imkanı yok…

Özellikle hafta sonları lütfen dikkat ediniz!

Sabahın erken saatlerinden itibaren bizim akaryakıt istasyonlarının uzun kuyruklar oluşturuyorlar…

Gelmişken kahvaltılarını da yapıyorlar, büyük marketlerden alışverişlerini de!

Piyasaya iyi de para bırakıyorlar…

Esnaf bu konuda hayli mutlu onun içinde daha fazla kapı açılması için dua ediyorlar!

Bizim Berber Mahmut geçenlerde öyle bir açıklama yaptı ki dudaklarım uçuklayacaktı…

Tabi ki 4’ncü çocuk da geldi, masraflar arttı, çarşı ateş pahası!

Artık o da etin bizden daha ucuz olduğu Güney Kıbrıs’tan evinin et ihtiyacını karşılamaya başlamış…

Kendi Güney’e geçemiyor ama geçen arkadaşlarına siparişini veriyor hem de bir kere de 10 kiloya yakın etini alıp dolabına koyuyor!

Oysa biz kendisini sağlam milliyetçi sanırdık…

Demek ki neymiş efendim, paranın dini imanı filan yokmuş!

Vatandaş artık evini geçindirmek için öyle zorlanıyor ki, nerede ucuzluk varsa, siyasi görüşü ne olursa olsun orasını tercih ediyor…

Dolayısıyla da Güney’deki akaryakıt istasyonları isyan ede dursun bunun karşılığı olarak da bizim kasaplar nedense son zamanlarda işlerin niye bu kadar düştüğünden der yanıyorlar!

Anlayacağınız akaryakıtın intikamını kasaplar aracılığıyla etle alıyorlar…

Bir anlamda da al gülüm-ver gülüm meselesi!

Sahi aylar önce hükümet edenler keyfi pahalılık konusunda vatandaşa sıkı denetim yapacakları yönünde sözler vermişti, en oldu o denetimler bilen var mı?

Şimdiye kadar kaç tane denetim yapıldı, hangisine uyarı verildi ya da ceza kesildi, var mı böyle güzel hareketler?

Elbette yok çünkü olsa bizim de kesin haberimiz olurdu…

Demek istediğimiz şudur, vatandaş hayat pahalılığı konusunda yalnız bırakılmış, kaderine terk edilmiştir!

Bir çok havyar üreticisi kaçak hayvanları anlaştıkları başta oteller olmak üzere restoranlara satarken, ucuz fiyatlar ne yazık ki kasaplara yansıtılmamaktadır…

Çünkü hele de dar gelirli vatandaş, etin kaçak filan olduğuna bakmadan, ucuz alışverişten yana tavrını koymaktadır…

Kaçak olsun ama ucuz da olsun mantığıyla!

(NOT: KISA BİR ARADAN SONRA YAZILARIMIZA 10 NİSAN SALI GÜNÜNDEN İTİBAREN DEVAM EDECEĞİZ. L.Ö)

Ankara Kulisleri…

4 parti seçime CHP listesinden girecek

DEVA Partisi, Demokrat Parti, Saadet Partisi ve Gelecek Partisi seçime CHP listesinden girecek.

Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne kısa bir süre kala aday listeleri için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Gelen son dakika haberine göre DEVA Partisi, Demokrat Parti, Saadet Partisi ve Gelecek Partisi seçime CHP listesinden girecek.

Siyasi partiler seçim çalışmalarına son sürat devam ederken, vatandaşlar son değerlendirmelerini yapıyor.

Bu sürecin büyük bir payı ise Yüksek Seçim Kurulu'nda (YSK).

YSK, bu kez de oy kullanacak seçmen sayısını açıkladı.

64 milyon seçmen

Toplanan verilere göre 14 Mayıs günü, 64 milyon 191 bin 285 seçmen oy kullanacak.

Bu seçmenlerin 3 milyon 286 bin 258'i ise yurt dışında yaşıyor.

Ayrıca verme işlemleri için toplam 195 bin 705 sandığın kurulacağı açıklandı.

Bu sandıkların 4 bin 969’u yurt dışında, 21 bin 15’i ise köylerde kurulacak.

Seçmen kütüğü ise 12 Nisan’da netleşecek ve 19 nisanda seçmen bilgi kağıtlarının dağıtımı başlayacak.

Eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 20 Mart günü AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AKP Genel Merkezi'nde görüşmüştü. Erdoğan'ın görev teklif ettiği Şimşek, ‘aktif siyaseti düşünmediğini' açıklayarak teklifi reddetmişti.

Erdoğan'ın Şimşek'le ikinci bir görüşme yaptığı öğrenildi. İktidara yakınlığıyla bilinen Hürriyet Ankara temsilcisi Hande Fırat, bugünkü köşe yazısında konuyla ilgili şu notları aktardı:

“Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Mehmet Şimşek ile ikinci görüşmesini yaptı. Şimşek’in rahatsızlığı olduğunu, tedavi gördüğünü daha evvel yazmıştım. Stresten uzak durması gereken Şimşek’in, Erdoğan’ın cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda; kabinede yer almasa da yeni ekonomik programın yazımında önemli bir rol alacağını belirteyim. Şimşek’in yeni program için her türlü desteği vereceğini söylediği belirtiliyor.”

Erdoğan'la görüşmesinin ardından konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Şimşek, şunları kaydetmişti:

“Sn. Cumhurbaşkanımız ile akşam saatlerinde Ak Parti Genel Merkezi'nde son derecede samimi bir ortamda görüşme fırsatım oldu. Kendisine bu kabulleri çok teşekkür ederim. Kendi alanıma giren her konuda istenen katkıları vermeye her zaman hazırım. Ancak yurt dışında finans kuruluşlarındaki işlerim nedeni ile aktif siyasete girmeyi düşünmüyorum."

AKP’nin kuruluşundan bu yana Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte yürüyen, 11 yıl boyunca kesintisiz Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve başbakanlık yapan Banali Yıldırım…

Binali Yıldırım İstanbul, Erzincan ve 2 kez de İzmir olmak üzere, 3. dönem kuralına takılmadan tam 4 kez milletvekilliği yaptı.

4 dönem milletvekilliği yapabilen Binali Yıldırım, bu sefer aday gösterilmedi. Gerekçe olarak ise “3. dönem kuralı” gösterildi.

Buna rağmen Yıldırım İzmir milletvekili olmak istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Binali Yıldırım’ın milletvekili olmasını istemedi ve listeye almadı.

Binali Yıldırım, Erdoğan’ı ikna etmek için devreye iş adamlarını soktu ama bu baskı Erdoğan’ı rahatsız etti.

MESAJ KUTUSU

Sayın Tahsin ERTUĞRULOĞLU, KKTC’de AB hayranlığı olduğu yönündeki açıklamanız kesinlikle doğrudur ama bir de bunun niçin olduğunu iyi analiz etmek gerek değil mi? Size göre bu ülke şartlarında insanların ne yazık ki başka seçenekleri kalmamıştır ve bunun da sorumlusu gelmiş geçmiş bütün hükümetlerdir…

Sayın Tufan ERHÜRMAN, dünkü meclis oturumunun niye olağanüstü olduğunu bir türlü anlamamaktan muzdarip olmuşsunuz. Biraz düşünürseniz yakında Türkiye’de seçim olacağı ve haliyle ilgili şirketin durumunun net olmayacağını bilmek bile bunun için yeterli bir sebep değil mi?

Sayın Süleyman ULUÇAY bölge halkı deprem riski bulunan Deniz Yıldızı apartmanlarının ne zaman mühürleneceği konusunda yoğun mesajlar göndermeye başladı. Bu konuda tek yetkili kurumun belediye olduğunu ifade eden gönderimlerde bulunuyorlar…

Sayın Hüseyin PAŞA, yönetim kurulu başkanı olduğunuz kurumda genel müdür arkadaşla son günlerde hayli ters düştüğünüz ve bunun açıklamalara da yansıdığı artık sırıtmaya başladı. Bir masa etrafında oturmayı başarırsanız en azında ortak kararlar konusunda anlaşmaya varabilirsiniz…

Sayın Emrullah TURANLI, hem bir Büyükelçi hem de bakanın Ercan ziyaretinde kendilerini karşılamamanız bir takım eleştirilere neden oldu. Tamam devletin üstünde olduğunu zannediyorsunuz ama nezaket kurallarını da unutmamak gerek değil mi?

Sayın Hasan SUNGUR, memlekette neredeyse kaçak emlakçılar yasal olanların sayısını geçmek üzere ve birlik olarak bu konuda hiçbir önlem almamanız tartışma konusu olmaya başladı. Meslektaşlarınız bu konuda tepkilerini dile getiren şikayetlerde bulunmaya başladı…

Sayın Mehmet ÖZKARDAŞ, sosyal medyada Türkiye’deki hükümet karşıtı paylaşımlarınız dikkatlerden kaçmıyor. Bu konuda yine de dikkatli olmakta yarar var zira ilerisini de düşünmek gerek değil mi?

Sayın Berber MAHMUT, biz sizi milliyetçi bir kişi olarak tanımıştık ama Güney’den alışverişe başlayınca artık hakkınızda düşünme kararı aldık. Şaka bir yana berber fiyatlarına zam yapmayın da nereden alışveriş yaparsanız yapın, menfaat meselesi böyle bir şey olsa gerek değil mi?

Sayın Ali ADALIER, Lefkoşa Polis Müdürlüğüne getirilmeniz camiada memnuniyetle karşılandı. Teşkilata önemli hizmetler vereceğiniz konuşuluyor aynı zamanda bundan sonraki görevlerinizde de önünüz bir hayli açıldı gibi görülüyor…

Sayın Serhan AKTUNÇ, sizin yeni mekan hayli ilgi görüp iş yapmaya başladı ama müşteriler biraz da yatırım yapmanız gerektiği yönünde yorumlarda bulunmaya başladılar, değerlendirmeniz öneriliyor…