Levent Özadam - Mesaj Kutusu

[email protected]

Ülke güllük gülistanlık ya…

Milletvekili ara seçimlerini tartışmaya başladık!

Kudret Özersay’dan boşalan koltuğun doldurulması için 25 Haziran tarihini belirlemişler…

Belki yasalara göre bu seçim olmalı ama son dönemde yasa tanımayan o kadar çok karar alındı ki bu seçimin olmaması için elbette bir kulp bulunur!

Ara seçim saçmalığı kesinlikle iptal edilmelidir…

Bu ülke maaşları ödeyebilmek için her ay sonu bankalara borçlanıyorsa sonunuz çok da parlak değildir!

Gidilen yol, doğru yol değildir…

Bir avuç ülkede hemen her şeyin kötüye gitmesi yönetim beceriksizliğinden başka bir şey değildir!

Tamam anladık, son birkaç yılda yaşanan beklenmedik olaylar ekonomiyi alt üst etmiştir ama, asıl sorun olan yaşanan sıkıntılara anında çözüm bulunmaması yaşanan sıkıntıları katmerli hale getirmiştir!

Türkiye’de yapılacak olan 14 Mayıs seçimleri sadece orada değil bizim için de çok önemlidir…

İzlediğimiz kadarıyla da burun buruna bir seçim gerçekleşecektir!

Sonuç ne olursa olsun Türkiye’de bir seçim olduktan sonra çok değil birkaç ay sonra bizde de erken genel seçim yapılır…

Peki bir erken seçim yapılmalı mıdır, ülkenin siyasi iradesini görmek için kesinlikle yapılmalıdır!

Zira ortada her işi iyi yaptığını zanneden bir iktidar ve kendileri gelince çok daha iyi yöneteceklerini iddia eden muhalefet partileri vardır…

Alın size işte mis gibi bir fırsat!

Ara seçim saçmalığını filan bir yana koyun…

14 Mayıs seçim sonuçlarını görelim, sonra yılsonuna doğru erken bir genel seçim sokağın irade ve tansiyonu gerçeğini ortaya koyacaktır!

Herkes sussun, vatandaş konuşsun…

Bu arada 14 Mayıs derken AKSA konusuna da değinmek gerek…

AKSA’nın buraya gelmesinde, kök salmasında gelmiş geçmiş tüm hükümetlerin payı vardır, kimse kendini bu işten sıyırmasın!

14 Mayıs tarihi AKSA’nın kaderini de etkileyecek kadar önemli bir seçimdir…

Sözleşmenin acele bir şekilde imzalanması için kimlerden talimat geldiği de artık gün yüzüne çıkmıştır!

Şunun şurasında 1 ay kadar süre kaldı…

Bırakın şu iktidar muhalefet kavgalarını!

Bu konuda ülke insanının huzuru yeteri kadar kaçmış, hatta kaçırılmıştır…

Şu anda herkesin birbirini suçladığı bir süreçten geçiyoruz!

Ülkenin bu konuda tadı tuzu kalmamıştır…

Seçimler hele bir yapılsın!

Sonra hep birlikte sokağa inelim bu kavgaya birlikte devam edelim…

Ankara Kulisleri…

Gezici anketinden ‘Kılıçdaroğlu’ çıktı…

Türkiye 14 Mayıs'ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine kilitlenirken, anket şirketleri de güncel sonuçları kamuoyuyla paylaşmaya devam ediyor. Gezici Araştırma'nın yaptığı ve vatandaşlara "Hangi adaya oy vereceksiniz?" sorusunun yöneltildiği anketten yüzde 56,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu önde çıkarken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a oy vereceklerin oranı yüzde 43,2'de kaldı. Ankete göre Kılıçdaroğlu ile Erdoğan arasındaki fark 4.1 puana kadar yükseldi.

2 BİN 864 KİŞİYLE YÜZ YÜZE GÖRÜŞÜLDÜ

Gezici Araştırma Geliştirme Şirketi'nin 1–2 Nisan 2023 tarihleri arasında Türkiye genelinde; Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Ordu, Samsun, Sivas, ve Van illerinde 2 bin 864 kişi ile yüz yüze yaptığı ankete göre, vatandaşın yüzde 56,2'si Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı seçileceğine inanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeniden seçileceğini öngörenlerin oranı ise yüzde 42,1.

İNCE YÜZDE 2,1'DE KALDI

Vatandaşlara, "Hangi adaya oy vereceksiniz?" diye soruldu. Kararsızların dağıtıldıktan sonra katılımcıların yüzde 53,4'ü 'Kemal Kılıçdaroğlu' yanıtı verdi. Katılımcıların yüzde 43,2'si 'Recep Tayyip Erdoğan' derken, yüzde 2,1'i 'Muharrem İnce', yüzde 1,3'ü ise 'Sinan Oğan' dedi.

İKİNCİ TURDA DA KILIÇDAROĞLU ÖNDE

Sözcü gazetesinin haberine göre seçimin ikinci tura kalması halinde, ankete katılanların yüzde 55,2'si Kılıçdaroğlu'na oy vereceğini söylerken, Erdoğan'a oy vereceğini söyleyenlerin oranı ise yüzde 44,8 olarak ölçüldü.

Türkiye Raporu Direktörü Can Selçuki, yeni bir anket çalışmasını tamamladıklarını belirterek anket sonuçlarının özeti niteliğinde bir paylaşımda bulundu.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Selçuki, "Kararsızlar azalıyor, CHP ve MHP'de artış var, İnce'nin oyları cumhurbaşkanı seçimini ikinci tura bırakacak seviyede" değerlendirmesini paylaştı.

Selçuki, şu ifadeleri kullandı:
"Nisan ayı Türkiye Raporu anketimiz tamamlandı. Bu anket nisan ayının ilk haftasında yapıldığı için milletvekilleri listelerinin etkisi yok. Anketin yapıldığı tarih itibariyle 3 özet bulgu; kararsızlar azalıyor, CHP ve MHP'de artış var, İnce'nin oyları cumhurbaşkanı seçimini ikinci tura bırakacak seviyede"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim kampanyasına ilişkin yürüttüğü stratejiyi yorumlayan Politikadam Genel Yayın Yönetmeni Fehmi Çalmuk, “AK Parti bu kampanyayı 2019’dan beri ilmek ilmek işliyor” diyerek tanımladı.

“Projesini Projelendirdiğimin Projesi” başlıklı yazısında da bu konuyu işlediğini ifade eden Fehmi Çalmuk, “AK Parti içinde yeni bir AKP oluşuyor” dedi.

“AK PARTİ İÇİNDEKİ AKP”

Fehmi Çalmuk, şöyle konuştu:

“AK Parti içinde yeni bir AKP oluşuyor. AK Partililere ‘buna dikkat edin’ diyorum. AK Parti liderinin, taraftarlarının, yönetiminin ‘Bizim adımız AK Parti, bize AKP demeyin’ diye kendi beyanları. Bir de yıllardır AK Parti’ye AKP diyen insanlar var. Şu anda listelerde milletvekili adayları. Bunların sayıları da AK Parti içinde azımsanmayacak bir rakam. Neredeyse iki grup kuracak bir rakam.

AK Parti’nin 28. dönem millet meclisinde kendi eliyle oluşturduğu bu milletvekilleri, eğer partiyle bir ayrışmaya girerlerse bu dengeye çok iyi bakmak ve değerlendirmek gerekir. AK Partililere diyorum ki ‘böyle bir süreç var önünüzde bekleyen’. Benim seninle ilişkim pamuk ipliğine bağlı ama biriyle de urganla bağlı. Şimdi bu yeni gelen isimlerin AK Partiye pamuk ipliğiyle mi yoksa urganla mı bağlı olduğu, seçim sonrası görülecek. Seçilecek noktada olup, AK Parti ilkelerini benimsemeyen insanların var oluşu. Partililerden en çok tepki bu noktada geliyor.”

MESAJ KUTUSU

Sayın Kasım KUNİ, ülke genelinde yollarda TR kırmızı plakalı gümrüksüz araçlarda yoğun bir artış görüldüğünü yönünde şikayetler gelmeye başladı. Bir çoğu lüks olan bu araçların belki de çekindikleri için trafik polislerinin müdahale etmediği yönünde ihbarlar yapılıyor, arkadaşları uyarmakta yarar görüyoruz…

Sayın Hasan KÜÇÜK, bu ülkede ışıklar sönünce devletin varlığı da kesinlikle tartışılmaya başlar ancak bunun sorumlularının da kimlerin olduğu gayet açık ve net değil mi? Yeni nesil bir milletvekili olarak daha objektif olursanız siyasi geleceğiniz ed o kadar uzun olur…

Sayın Serdar DENKTAŞ, Yılan Adası’ndaki evin yeni sahibinin geçmişte FETÖ ile bağlantılı olduğu yönündeki iddialar üzerine artık sizin de kamuoyunu bilgilendirici bir açıklama yapmanız gerekmez mi? Vatandaşın doğru bilgilendirilmesi için bu hayati bir önem taşıyor…

Sayın Durali GÜÇLÜSOY, 25 Haziran’da yapılacağı iddia edilen milletvekilliği ara seçimlerinde adaylık konusunda sizin de adınız anılmaya başlandı. Çok büyük ihtimalle çok yakında erken genel seçim olacağı tahmin ediliyor adaylık konusunda daha temkinli olmanız tavsiye ediliyor…

Sayın Çağlayan CESURER, sendikanızın eski yöneticileri sizi topa tutmaya başladığına göre artık sizin de eski defterleri açma zamanınız gelmedi mi? Umarız bu konuda endişelenmenizi gerektirecek bir durum söz konusu değildir!

Sayın Murat GEZİCİ, televizyon programlarında yaptığınız açıklamalarda Erdoğan’ın kazanacağı yönünde ifadeler kullanırken şimdi yaptığınız anket sonuçlarında tam tersinin çıkması biraz manidar olarak karşılandı. Bilimsel bir açıklaması mutlaka vardır değil mi?

Sayın Mehmet KÜÇÜK, Ercan havaalanının Dr. Küçük olarak değiştirilmesi konusunda ülkeyi arşınlamaya devam ettiğiniz gözleniyormuş. Konuyu 18 Nisan’da Reis’e ulaştırabilirseniz kim bilir belki de başarılı olabilirsiniz…

Sayın İrfan GÜNSEL, TOGG dünyaya açılmaya başlanırken Günsel’in son durumu merak konusu olmuş ki meraklı arkadaşlar çeşitli sorular göndermeye başladılar. Umarız projede geri bir adım söz konusu değildir…

Sayın Mustafa BAYBORA, milleti konfor alanlarını terk ederek meydanlara davet etmeniz gayet doğal bir sendikacılık hakkıdır ama acaba bizim ülkede kimler şu anki konforlarını terk ederek size destek vermeye gelirler bir tahmininiz var mı?

Sayın Kemal ALTUNÇ, Londra’da yoğun bir çalışma ortamında bulunurken aynı anda İzmir’de çok kapsamlı bir güzellik salonu açmak için tempoyu artırdığınız konuşuluyor. Ayrıca bu işlerden anladığınızı hiç bilmiyorduk, on parmakta on marifet desenize…