Evrim Kamalı

Kıbrıs Manşet Özel Haber

Sahte Evrak Düzenleme, Sahte Evrakı Tedavüle Sürme suçlarından tutuklanan zanlı Christiana Alexandrou mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Demirhan'da ağır yaralanma ile sonuçlanan trafik kazası ile ilgili Jora Hasanov mahkemeye çıkarıldı Demirhan'da ağır yaralanma ile sonuçlanan trafik kazası ile ilgili Jora Hasanov mahkemeye çıkarıldı

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Soner Şaban, olguları aktardı. Polis, Sahte Evrak Düzenleme, Sahte Evrakı Tedavüle Sürme suçuna methaldar olduğunu belirtti. Polis  06.05.2023 tarihinde saat 19.30 raddelerinde Lefkoşa’da Metehan Kara Giriş Kapısı’nda, Güney Kıbrıs’da sakin Christiana Alexandrou’nun (K-38) kullanımında bulundurduğu MZT 837 plakalı araca ait sahte olarak kendi adına düzenlediği 503833 numaralı sözde 1 yıllık geçerliliği olan Capital Insurance sigorta poliçesini KKTC’ye geçmek için görevli muhaceret memuruna vermek suretiyle tedavüle sürdüğünü anlattı.Polis, adı edilen zanlının derdest emri gereği tutuklandığını ve konu belgeyi 130 Euro karşılığında temin ettiğini itiraf ettiğini söyledi. Şaban, GKRY’nde sakin zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker, 20 gün aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.