Evrim Kamalı

Kıbrıs Manşet Özel Haber

Girne'de Karaoğlanoğlu Caddesi üzerinde Adem Kocabaş’ın ölümüyle sonuçlanan kazanın ardından tutuklanan Aliye İnanoğlu bugün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Girne Trafik Şubesinde görevli Polis çavuşu Nadir Timuçin şahadetinde şunları söyledi:

“23.03.2023 tarihinde, saat 21.25 sıralarında, Girne'de Karaoğlanoğlu Caddesi üzerinde Aliye İnanoğlu (K-32), yönetimindeki KM 004 plakalı araç ile Alsancak istikametine doğru seyrettiği sırada Merit Park Otel kavşağını geçtikten sonra dikkatsizce önünde seyreden araçları geçmek için yolun sağına geçmesi sonucu o esnada karşı istikametten gelmekte olan Erdem Hondurlu(E-24)  yönetimindeki DZ 244 plakalı araç ile çarpışmışlardır. Kaza sonucu yaralanan her iki araç sürücüsü ile DZ 244 plakalı araçta yolcu olarak bulunan Süleyman Kocabaş (E-21), İbrahim Kaynarca (E-22) ve Adem Kocabaş (E-24) Girne Dr. Akçiçek Hastanesine kaldırılmışlardır. Adem Kocabaş yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirmiştir. Kaza mahallinde birçok kamera tespit edilmiştir. Alınması gereken ifadeler ve incelenecek birçok kamera görüntüsü mevcuttur. Ayrıca Aliye İnanoğlu’ndan alkol testi için kan örneği alındı. Alınan kan örneğinin analiz sonuçları çıktı. Zanlının kaza anında 187 promil alkollü olduğunun belirlendi.

Kanser hastası olan zanlının kullandığı ilaçlarla ilgili analiz sonuçları alındı. Şu ana kadar 13 ifade alındı, 9 kamere görüntüsü incelendi.

Soruşturma devam etmektedir, incelenecek kamera görüntüleri vardı.  Zanlının bir gün daha tutuklu kalmasını talep ederim.

Sahte paraları tedavüle süren Adem Alır 23 yıl sonra tutuklandı, 18 ay hapis cezasına çarptırıldı Sahte paraları tedavüle süren Adem Alır 23 yıl sonra tutuklandı, 18 ay hapis cezasına çarptırıldı

Aktarılan olguları değerlendiren mahkeme, zanlı hakkında bir gün tutukluluk emri verdi.