Evrim Kamalı

Kıbrıs Manşet Özel Haber

Sirkat, Kasti Hasar, Sahtekarlıkla kredi Temini suçlarından tutuklanan zanlılar Jasim Uddin Palan ve Masbah Uddin Palan mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Erkan Tekin, olguları aktardı. Polis, Sirkat, Kasti Hasar, Sahtekarlıkla kredi Temini suçuyla methaldar olduğunu belirtti. Polis, 08.04.2023 tarihlerinde, saat 19.30 raddelerinde Alayköy PGC Catering.co.ltd isimli yapımı devam etmekte olan inşattan merkezi soğutma sistemi için döşenmekte olan tavana monteli, toplam 37 kilo bakır kabloların  Jasim Uddin Palan(E-53) ve kardeşi Masbah Uddin Palan tarafından kırılarak hasara uğrattıktan sonra yerlerinden sökülüp parçalanarak toplam 37 kg bakır boruları/Haspolat'ta faaliyet gösteren Asbuzu hurda alım satım şirketine 8.360 TL karşılığı sattıklarının tespit edildiğini anlattı. Polis, yapılan soruşturmada 30 kg parçalanmış bakır boruların bulunup emare olarak alındığını belirtti. Polis, zanlı 1 Josim Uddın’in gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiğini söyledi. Polis, meselenin henüz yeni olduğundan incelenmesi gereken kamera görüntüleri ve alınması gereken ifadeler olduğundan Zanlılar aleyhinde 5 gün tutukluluk talep etti.

Çatalköy eski belediye başkanı ve 3 adamı, adam kaçırmaktan tutuklandı Çatalköy eski belediye başkanı ve 3 adamı, adam kaçırmaktan tutuklandı

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlıların 5 gün tutuklu kalmasına emir verdi.