Lefkoşa’da dün polis ekiplerinin düzenlediği operasyonda gümrüğe beyan edilmemiş 50 elektronik sigara yanında güvenlik kamerası ve başka mallar ele geçirildi, 3 kişi tutuklandı.

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklama göre dün 11:00 sıralarındaki operasyonda, Y.E.A’nın (19) tasarrufunda gümrüğe beyan edilmemiş 50 adet elektronik sigara bulundu.

İleri soruşturmada, olayla bağlantılı olduğu belirlenen A.A. (27) ve A.A.’nın (23) Hamitköy’deki evlerinde yapılan aramada, gümrüksüz 691 paket meyve aromalı buzlaş tozu, 47 güvenlik kamerası ve aparatı, 100 metre kablo, 15 elektronik nargile, 3 karton tütün ve 7 karton sigara tespit edilerek emare olarak alındı.

Üç zanlıyı tutuklayan polisin soruşturması sürüyor.

-Lefkoşa'da yüksekten düşen şahıs ağır yaralandı

Lefkoşa’da bu sabah 02.00 sıralarında Girne Caddesi üzerindeki bir apartmanda kalan Abdullah Al Mamun (27), dördüncü kattaki balkondan düşerek ağır yaralandı. Kaburga kemikleri kırılan ve beyin kanaması geçiren Al Mamun, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavi altına alındı. Soruşturma devam ediyor.

Evrak sahteleyen gümrük komisyoncusu Tunahan Yıldırımlar’a 7 gün tutukluluk! Evrak sahteleyen gümrük komisyoncusu Tunahan Yıldırımlar’a 7 gün tutukluluk!

-Girne'de ağır yaralama olayında aranan üç zanlı tutuklandı

Girne’de 30 Haziran’da, bir apartman dairesinde meydana gelen ağır yaralama olayıyla ilgili ileri soruşturmada, zanlı olarak aranan A.K. (17), D.K. (18) ve D.B. (19), 7 Temmuz 2024 tarihinde Lefkoşa’da tespit edilerek tutuklandı.

-Karaoğlanoğlu'nda aracın çarptığı köpek öldü, sahibi araca hasar vermekten tutuklandı

Karaoğlanoğlu’nda dün 19.30 sıralarında Kalpaklı Sokak'ta O.T. (29), sorumluluğundaki tasmasız köpeğe araçla çarparak ölümüne sebep olan araç sürücüsüne bağırarak rahatsızlık verdikten sonra aracın arka camına eliyle vurup kırdı.

Polis, O.T.'yi tutukladı.

-Gönyeli'de sahtekarlıkla para temini... İkinci zanlı tutuklandı

Gönyeli’de geçen ay F.D. (23), yurt dışındaki bir kişiyi çalışma izni çıkarıp iş bulacağı vaadiyle dolandırarak 100 ABD Doları ve 29 bin 300 TL aldı. İleri soruşturmada, olayla bağlantılı olduğu tespit edilen E.D. (23) de tutuklandı. Soruşturma devam ediyor.

-KKTC’de ikamet izinsiz ikamet eden kişi tutuklandı

Polis ekiplerinin dünkü denetimlerinde, ülkede yasal statüsü olmadığı halde ikamet eden bir kişi tespit edilerek tutuklandı. 

Kaynak: rss