Polisiye olaylar: Park halindeki araçlardan hırsızlık Polisiye olaylar: Park halindeki araçlardan hırsızlık

Kıbrıslı Türk İşadamı Ziya Emir'den ülkenin en önemli gündem maddesi haline gelen elektrik sorunuyla ilgili önemli çağrı . 
İşadamı Ziya Emir kişisel sosyal medya hesabından yazılı olarak yaptığı açıklamada kişi olarak özelleştirmeye karşı olmadığını, bilakis özelleştirme taraftarı olduğu halde peşkeş çekilmesine de karşı olduğunun altını çizdiği açıklamasında NE EL-SEN'E TESLİM OLACAĞIZ NE DE AKSA'YA diyerek KIBRISLI TÜRK SERMAYESİNE Tarihi çağrıda bulundu.  

Ziya Emir'in açıklaması şu şekilde:

KKTC’NİN KALKINMASI VE GELİŞMESİ İÇİN HİÇBİR ZAMAN ÖZELLEŞTİRMEYE KARŞI GELMEZKEN DEVLETİN ELEKTRİK ÜRETMESİNE ,FABRİKA ÇALIŞTIRMASINA KARŞI GELDİK, PEŞKEŞE İSE TAMAMEN KARŞIYIZ!

İŞ DÜNYASINI VE SENDİKALARI TARİHİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ.. ELEKTRİK KAOSUNA SON VERMEK ELİMİZDE! ELEKTRİKSİZLİK KADERİMİZ DEĞİLDİR…

KKTC’de özel sektör birçok sıkıntıları olmasına  rağmen güçlü  bir potansiyele sahiptir. Binlerce ev satmış sermaye yapısı güçlü birçok müteahhitimiz, anında 1-2 milyon dolar finansman  sağlayabilecek hatırı sayılır sayıda otellerimiz ve turizm yatırımcımız, ülke ekonomisini çekip çeviren aktif büyüklüğü oldukça iyi olan Bankalarımız, 2 devasa dünya markası  GSM operatörümüz yanında zincir marketlere, zincir restoranlara ve zincir mağazalara sahip güçlü işadamı ve sanayicilerimiz, KKTC’de yaşanmakta olan elektrik probleminin ortadan kalkması için ellerini taşın altına koymalıdır.

Yaklaşık 80 - 100 tane çok güçlü yerli sermaye şirketimizin, arzu etmeleri halinde elektrik tüketen vatandaşlarımızın ve sendikalarımızın işbirliği ile kurulacak güçlü bir kooperatif eliyle KKTC’ye yeni bir elektrik santrali daha kurulmalıdır.

Bu oluşum Hükümet ile istişare ederek Devlet-Özel Sektör İşbirliği/Ortaklığı kurarak Elektrik Kurumu’nu gerçekçi maliyetlerle ve istihdam fazlalığına da son vererek işletmeli, ülkeyi yaşanmakta olan krizden kurtarmalıdır.

Haydi Ekonomik Örgütler Platformu başta olmak üzere herkes elini taşın altına koysun, Sendika da haksız taleplerden vazgeçerek kurumun sonu KTHY'na benzemeden sağduyu ile bu işin içinden çıkalım.

BU ÜLKE DE BU KURUMLAR DA BİZİMDİR. SADECE LAF ÜRETEREK İŞLERİN YÜRÜMEDİĞİ ORTADADIR.

MEVCUT SİSTEM DAHA FAZLA YÜRÜYEMEZ, SÜRDÜRÜLEBİLİR DEĞİLDİR VE  BU GİDİŞE DUR DEMENİN TAM DA ZAMANIDIR.

NE SENDİKAYA TESLİM OLACAĞIZ NE DE AKSA'YA .

GÜN GÜÇLERİ BİRLEŞTİRME ,BİRLİK GÜNÜDÜR.