Evrim Kamalı

Polisiye haberler: 52 yaşında ani ölüm Polisiye haberler: 52 yaşında ani ölüm

Kıbrıs Manşet Özel Haber

Lefkoşa’da meydana gelen motor hırsızlığı ile ilgili olarak tutuklanan zanlı Khaled Sameer Khaled OMAR bugün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet  veren Doğukan Can olayla ilgili bulguları aktardı. Can, 22 Mart 2023 tarihinde saat 21.30 raddelerinde Lefkoşa’da, TC Büyükelçiliği arkasında boş arazi içerisinde park halinde bulunan Devlet Emlak Dairesi’ne ait  LV 399 plakalı Honda marka silver renk motosikleti calındığı yönde bilgi alınması üzerine yapılan kamera görütüntü incelemesinde huzurda bulunan zanlı Khaled Sameer Khaled OMAR’ın tespit edildiğini mahkemeye aktardı. Polis, zanlının motoru kasti hasara uğrattığını ve içindeki güneş gözlüğünü sirkat ettiğini anlattı. Polis tutuklanan zanlının tasarufunda bulunan motor emare olarak alındığını ve soruşturmanın tamamlandığını belirtti. Polis, bu aşamada zanlının ileride davalarında hazır bulunmasını sağlanması için mahkeme tarafından uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 10 bin TL nakdi teminat yatırması ve zanlının haftada 4 gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.