Evrim Kamalı

Hırsızlık zanlıları mahkemeye çıkarıldı! 5 gün tutuklu kalacaklar Hırsızlık zanlıları mahkemeye çıkarıldı! 5 gün tutuklu kalacaklar

Kıbrıs Manşet Özel Haber

Çamlıbel’de izinsiz kazı yapılmasıyla ilgili tutuklanan Cuma Deveci, İbrahim Kaçar, Mehmet Ali Toprak, Yılmaz Güneş , Hakan Gökmen Bilal Horoz dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede olayı aktaran polis memuru Uğur Karol, zanlılar Cuma Deveci, İbrahim Kaçar, Mehmet Ali Toprak’ın 27 Mart 2023 tarihinde saat 23.30 sıralarında Çamlıbel’de ormanlık alan içerisinde eski eser bulmak amacıyla kazı yaptıkları esnada suçüstü yakalandıklarını söyledi. Polis memuru, yakalanan 3 zanlının ifadesi üzerine suçla bağlantılı Hakan Gökmen, Yılmaz Güneş ve Bilal Horoz’un da tutuklandığını belirtti.  Polis, olay yerinde kürek, kazma, levye, Gökmen’in evinde ise matkap bulunduğunu belirtti. Polis memuru, zanlıların mahkemeye çıkarılarak, haklarında 3 gün tutuklama emri alındığını, soruşturmanın tamamlandığını belirtti. Polis, zanlılardan İbrahim Kaçar, Mehmet Ali Toprak ve Hakan Gökmen’in ülkede turist statüsünde bulunduklarını, diğer zanlıların ise çalışma izni bulunduğunu belirterek, teminat talep etti. Mahkeme, turist statüsündeki zanlıların tutuklu yargılanmasına ve bu amaçla bir ayı aşmayacak süreyle cezaevine gönderilmelerine emir verdi. Diğer zanlılar Yılmaz Güneş, Bilal Horoz ve Cuma Deveci ise 10 bin TL nakit teminat yatırılması ve bir kefilin 100 bin TL tutarında kefalet senedi imzalaması şartlarıyla serbest bırakıldı.