Girne'de dükkan içerisinde öldürdükleri şahsın para çantasını da çaldıkları tespit edildi Girne'de dükkan içerisinde öldürdükleri şahsın para çantasını da çaldıkları tespit edildi

Evrim Kamalı

Kıbrıs Manşet Özel Haber

Lefkoşa’da meydana gelen “ikametgahtan hırsızlık” suçundan tutuklanan Arslan Mahmut bugün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesine çıkarıldı.

Mahkemede polis memuru Engin Yıldız olguları aktardı.

Polis memuru, zanlının 5 Ekim 2023 tarihinde saat 15.30 sıralarında, Lefkoşa’da birlikte kaldığı iş arkadaşlarından A.M.’nin çantasından 200 Euro, S.H.’nin valizinden ise 25 bin TL çaldığını söyledi. Polis, zanlının paraları çaldığı anlaşılmasın diye odayı dağıttığını, daha sonra polise gelerek, 300 Euro parasının çalındığına dair ifade verdiğini açıkladı. Polis, yapılan soruşturma sonucu zanlının yalan beyan verdiğinin, paraları kendisinin çaldığının tespit edildiğini söyledi. Polis, sorgulanan zanlının çaldığı paraları sakladığı yeri söylediğini açıkladı. Polis, çalınan paralardan 200 Euro ile 20 bin 300 TL’nin bulunduğunu, 4 bin 700 TL’nin ise kayıp olduğunu bildirdi.

Soruşturmanın tamamlandığını kaydeden polis, zanlının Pakistan uyruklu olduğunu ve KKTC’de çalışma izni ile bulunduğunu belirterek, teminat talep etti.  

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının 10 bin TL nakit teminat yatırması, bir kefilin 100 bin TL kefalet senedi imzalaması şartları ile tutuksuz yargı kararı verdi.