Evrim Kamalı

Kıbrıs Manşet Özel Haber

Girne’de halısaha otoparkında meydana gelen vahim zarar ciddi darp meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlılar Mehmet Fırlar, Mehmet Tunç, Samet Çetin, Ahmet Temizüd Ve Umut Arık  mahkeme huzuruna çıkarıldı.

İkamet izinsiz ikamet eden 3 kişi tutuklandı İkamet izinsiz ikamet eden 3 kişi tutuklandı

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru olayla ilgili bulguları aktardı. Polis 26 Mayıs 2023 tarihinde saat 22:20 raddelerinde Girne’de, İstiklal Sokak üzerinde bulunan faaliyet gösteren halı sahanın otopark kısmında, Girne’de sakinler zanlılar Mehmet Fırlar, Mehmet Tunç, Samet Çetin, Ahmet Temizüd Ve Umut Arık  ile birlikte bir taraf olup, saha içerisinde tartıştıkları gerekçesiyle aralarında çıkan sözlü tartışma neticesinde; Girne’de sakin V.B’nin vücudunun muhtelif yerlerine gelişi-güzel vurup, ciddi bir şekilde darp ederek, çenesinin kırılmasına sebebiyet vermek suretiyle vahim zarara uğrattıklarını mahkemeye aktardı. Polis V.B’nin kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinin Cerrahi servisinde müşahede altına alınmış olup, tedavisinin devam ettiğini yapılan şikayet üzerine zanlıların 27 Mayıs 2023 tarihinde tespit edilerek, mahkeme emri gereği tutuklandığını belirtti. Polis, soruşturmanın tamamlandığını ifade ederek, teminat talep etti.

Mahkeme, Mehmet Tunç 30 bin nakit bir kefilin 400 bin TL kefalet senedi imzalaması, diğer tüm zanlılar 10 bin TL nakit, her biri için birer kefilin 200 bin TL kefalet senedi imzalaması şartları ile tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına emir verdi.