Evrim Kamalı

Kıbrıs Manşet Özel Haber

Hırsızlık zanlıları mahkemeye çıkarıldı! 5 gün tutuklu kalacaklar Hırsızlık zanlıları mahkemeye çıkarıldı! 5 gün tutuklu kalacaklar

Ercan Havalimanından hırsızlık yaptıkları gerekçesiyle tutuklanan zanlılar Umut Şaşkın ve Mustafa Furkan Akbulut mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Yücel Kuşcuoğlu, zanlılar  Umut Şaşkın ve Mustafa Furkan Akbulut'un 28.04.2023 tarihinde, Ercan Havalimanı’nda faaliyet gösteren bir işletme içerisinde satışa sunulan toplam 3205 TL değerindeki 5 şişe alkollü içki ile 1 karton sigara çaldıklarını belirtti.  Polis, zanlıların o esnada uçağı kaçırdıklarını ve sırt çantalarını havalimanında bırakıp, Ercan Havalimanı’nın yolcu bekleme salonundaki bir derneğe ait bağış kutusunun asma kilidi ve üst kapağı kırılıp hasara uğratılarak açılmış ve kutu içerisinde bulunan toplam 120 TL nakit parayı çalıp, kaçtıklarını anlattı. Polis, çantayı almaya için geri dönen iki zanlının tutuklandığını belirtti.  Polis, zanlılarla ilgili soruşturmanın tamamlandığını söyleyerek, 1 ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmalarını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlıların 1 ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.