ÇANAKKALE ORTAOKULU'NDAN MUHTEŞEM YIL SONU ETKİNLİĞİ

Ergün Yahat

Gazimağusa'da bulunan Çanakkale ortaokulu teknoloji ve tasarım dersinde yapılan çalışmaların sergilendiği teknoloji ve tasarım şenliği 4 Mayıs 2023 perşembe saat 10 ile 12.30 saatler arasında 4 farklı kategoride birden yapıldı.

1. kategoride Teknoloji ve Tasarım dersinde yapılan çalışmalar sergilendi.

2. kategoride Teknoloji ve Tasarım dersinde yapılan inovatif tasarım çalışmaları, icatlar, yeniliklerin sunumları, yapan öğrenciler tarafından tanıtıldı.

3. Kategoride öğrencilerin kendilerinin düşünüp tasarladıkları, yaptıkları oyunlar tanıtıldı. Ödüllü yarışmalar düzenlendi.

4. kategoride çeşitli aktiviteler ile oluşturulan pentatlon alanınına kurulan farklı uygulamalar ile öğrenciler hem yarıştılar, hem eğlendiler hem de yeni bilgiler öğrendiler, uyguladılar.

Çalıştığı işyerini soyarken suçüstü yakalandı Çalıştığı işyerini soyarken suçüstü yakalandı

Çanakkale ortaokulunda düzenlenen teknoloji ve tasarım şenliğine Gazimağusa bölgesinde bulunan birçok okuldan katılım sağlandı. Ayrıca Girne bölgesinde bulunan kardeş okulumuz ONKO(Osman Nejat konuk ortaokulu) da okulumuza ki bu Teknoloji Tasarım şenliğine katılarak ziyaret ettiler.

Ayrıca Alasya ilkokulu ilkokulu 5. sınıfı, şehit üseyin akil ilkokulu 5. sınıfı, doğa koleji 7 sınıfı gibi birçok okul da şenliğimizi ziyaret etti. Okulumuzda yapılan sevgi ile ilgili kısa bir konuşmadan sonra okul müdürümüz Mehmet Erim kurdeleyi keserek açılışı yaptı.