Polisiye olaylar: Galerinin kurşunlanması olayıyla ilgili 2 kişi tutuklandı Polisiye olaylar: Galerinin kurşunlanması olayıyla ilgili 2 kişi tutuklandı

Evrim Kamalı

Kıbrıs Manşet Özel Haber

Güzelyurt’ta Dr.Fazıl  Küçük Bulvarı üzerinde, yapılan trafik kontrolü esnasında ehliyeti olmadığı için araç sahibinin ehliyetini polise ibraz ederek başkasının kimliğine bürünüp ceza yazılmasını sağladığı tespit edilen zanlı Edip AK yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Hasan Sönmez olayla ilgili bulguları aktardı. Sönmez huzurda bulunan zanlı Edip Ak’ın “Sahte Beyanla Belgenın İcra Edılmesını Tahrıp Etme, Bır Belgede Adı Geçenın Kımlığıne Bürünme, Başkasının Kımlığıne Bürünme Ve Sahte Davranışla Kayıt Temıni” suçlarına methaldar olduğunu söyledi. Polis zanlının 15 Nisan2023 tarihinde saat 10.10 raddelerinde Güzelyurt’ta, Dr.Fazıl  Küçük Bulvarı üzerinde, yapılan trafik kontrolü esnasında, kullanımındaki EN 746 plakalı araçla tehlikeli sürüş yaparken tespit edildiğini ve Güzelyurt Trafik Şubesinde görevli polis memuruna kendisini İlker Ümit ÇAKIR isimli şahıs olarak tanıtıp tasarrufunda bulundurduğu İlker Ümit ÇAKIR adına ısdar olunan TC sürüş ehliyetini ve TC kimlik kartını ibraz edip başkasının kimliğine sabit ceza ihbarnamesinin yazılmasını sağlayarak sahte davranışla kayıt temin ettiğini söyledi. Polis mesele ile ilgili olarak yapılan ileri soruşturmada olayın fark edildiğini ve zanlının suç üstü hali tutuklanarak hakkında soruşturma başlatıldığını söyledi. Zanlının mahkemeye çıkarılarak, hakkında 2 gün tutukluluk emri alındığını kaydeden polis,  soruşturmanın tamamlandığını ifade ederek, teminat talep etti.

Mahkemenin öngördüğü 150 bin TL kefalet senedi imzalanması şartını yerine getiren zanlı yargılanıncaya kadar özgür kaldı.