Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Dünya Basın Özgürlüğü Günü nedeniyle yayımladığı mesajda basının demokrasinin ayrılmaz bir parçası olduğunu vurguladı. 

 

Töre, mesajında şunları kaydetti:

Gönyeli-Alayköy Belediyesi’nin Düzenlediği Çocuk Şenliği Hafta Sonu Gerçekleştirildi Gönyeli-Alayköy Belediyesi’nin Düzenlediği Çocuk Şenliği Hafta Sonu Gerçekleştirildi

“Ülke basınımız, demokrasimizin ayrılmaz bir parçasıdır. Basınımız, kamuoyuna doğru, tarafsız bilgi akışını sağlamaktadır. Bu çalışmaları yerine getirirken, basın mensuplarımızın çalışmalarını özgürce yapabilmesinde basın özgürlüğünün büyük önemi vardır. Unutulmamalıdır ki basınımız, farklı görüşlerin seslendirilmesine imkân sağlayarak, toplumu düşünmeye, araştırmaya ve doğru sonuçlara ulaşmaya yönlendirmede en önemli vasıtadır. 

 

Bu duygu ve düşüncelerle; ülkemizde bir çok zor çalışma şartlarına rağmen kamuoyuna haber ve bilgi akışı sağlayan, aynı zamanda medyatik tüm alanlarda görevlerini sürdüren bütün basın mensuplarımızın, Dünya Basın Özgürlüğü Günü'nü kutluyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.”