Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp kullanıcılarına güzel bir haber vermeye hazırlanıyor. WhatsApp'ta 10 farklı bildirim seçeneği özelliği hayata geçirilecek. Artık mesaj bildirimlerini önem sırasına göre düzenleyebileceksiniz.

WhatsApp’ın yeni özelliği gün yüzüne çıktı. WhatsApp’ın mesajlaşma alışkanlıklarını değiştirecek yeni özelliği, beta sürümü ile ortaya çıktı.

WhatsApp’ın yeni özelliğinin, telefonuna baktığında ekranında okunmamış onlarca WhatsApp mesajı görüp bu durumdan sıkılanların işine yarayacağı ifade ediliyor. WhatsApp’ın yeni sürümünün beta versiyonunu mercek altına alan AndroidPolice, WhatsApp’ın 10 farklı bildirim seçeneği özelliğini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Kullanıcıların, kişileri farklı kategorilere ayırmalarına izin verecek olan özellik sayesinde, istenen mesajlara öncelik verilebilecek, istenmeyen mesajlar arka plana itilebilecek. Örneğin, kişi listesindeki bir numara öncelikliler listesine eklendiğinde, o kişiden gelen mesaj ana ekranda sesli bildirim olarak gözükecek. Ancak önem sırasında geriye atılan kişilerden gelen mesajlar ana ekranda gözükmeyecek