TOSUNOĞLUNDAN TEHDİT!…

Gazetemizin geçtiğimiz günlerde yaptığı yayınlarla ilgili hakkında cevaplamasını istediğimiz Demokrat Partiye ait çek defteriyle Genel Başkanın haberi ve imzası olmadan bir işadamına külliyetli miktarda çekler kesen DP Lefkoşa Milletvekili Hasan Tosunoğlu’nun Demirhan Polisindeki dosyasıyla ilgili cevap vermezken isimsiz yapılan ve kendisi olup olmadığı bile belli olmayan bir haberden gazetemize 600.000 TL tazminat içeren dava açması yayınlarımıza karşı tehdit algısı yarattı .

Tosunoğlu’nun DP Genel Başkanının da imzalaması gereken ve çift imzalı çeklerini tek imza ile vermesinin gerekçelerini ve polisteki dosyanın kapatılması için yaptığı baskıları cevaplaması talebini Kıbrıs Türk Kamuoyu adına yinelerken Kooperatif Merkez Bankası dosyasının detaylarını da evraklar gelir gelmez sorularla gündeme getireceğimizi kamuoyuna duyururuz .

DP Lefkoşa Milletvekili Hasan Tosunoğlu, hem Kooperatif Merkez Bankasında hem de Kalkınma Bankasında Yönetim kurulu başkanı olarak görev yapmış 30 yıllık işadamı olarak çift imzalı Partiye ait çeklerin tek imza ile kişisel ödemeler için kullanılmasının suç olduğunu bilmez misiniz ?

Partiye ait çekleri Genel Başkanın imzası olmadan tek imza ile verdiğiniz için aleyhinize polis soruşturması yapılmadı mı ?

Tek imza ile partiye ait çeklerle ödeme yaptığınız için aleyhinize açılan soruşturmada eğer suçunuz yoksa niye bu konuyla ilgili dokunulmazlık zırhına saklanıyorsunuz ve konuyla ilgili davanın ilerlemesine engel oluyorsunuz?

Polis bülteni: KKTC'de izinsiz ikamet eden 4 kişi tutuklandı Polis bülteni: KKTC'de izinsiz ikamet eden 4 kişi tutuklandı

Daha sorulacak çok soru var ancak cevaplayabilmeniz açısından az az sormaya devam edeceğiz.