Maliye Bakanı Alişan Şan, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nin ülkeye, millete ve tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ederek, Şubat ayında Anavatan Türkiye’de meydana gelen deprem felaketinde hayatını kaybedenlere bir kez daha rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.

Bakan Şan, Kadir Gecesi dolayısıyla mesaj yayımladı.

Şan mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennemden kurtuluş, 11 Ayın Sultanı olan Ramazan Ayı’nın son günlerine yaklaşırken, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne kavuşmuş olmanın heyecanını yaşıyoruz.

Dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, sevginin, saygının ve hoşgörünün hayatımızdaki birleştirici yönünün çok daha fazla öne çıktığı bu gecede, Şubat ayında Anavatan Türkiye’de meydana gelen deprem felaketinde hayatını kaybeden insanlarımıza rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize sabırlar diliyorum. İnsanlığın geçmekte olduğu zorlu süreçten bir an evvel kurtulmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.

Amcaoğlu: “Sözümüzü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” Amcaoğlu: “Sözümüzü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz”

Tüm İslam âleminin Kadir Gecesi’ni kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum.”