Evrim Kamalı

Sürücüler dikkat! Önemli uyarı Sürücüler dikkat! Önemli uyarı

Kıbrıs Manşet Özel Haber

Lefkoşa’da meydana gelen Ciddi darp vahim zarar meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlılar  Ilshat Rahadov ve Toyjan Dovletgeldiyev mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Doğukan Can olayla ilgili bulguları aktardı. Can, 18 Nisan 2023 tarihinde saat 21.30 raddelerinde Lefkoşa Otobüs Terminalı içerinde zanlılar Ilshat Rahadov ve Toyjan Dovletgeldiyev ve henüz tespit edilemeyen 2 kişi daha kız meselesi yüzünden tartıştıkları A.A’yı ciddi şekilde darp etmişler ve yine zanlı Ilshat Rahadov müştekinin yüzüne elleriyle yumruk atmak suretiyle burun kemiğinin kırılıp vahim zarara uğramasına sebebiyet verdiğini mahkemeye aktardı. Polis zanlıların tespit edilerek tutuklandığını ve vermş oldukları ifadelerin teyit tekzip edilmesi gerektiği ayrıca incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu belirterek soruşturma maksatlı ve aranan şahıslarında olduğunu belirterek zanlıların soruşturma maksatlı 5 gün poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker zanlının soruşturma maksatlı 5 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.