İŞİNSANI TEKİN ARHUN’A KUMPAS DÜZENLEYEN POLİS MEMURLARININ İPLİĞİ PAZARA ÇIKIYOR

İtfaiye 14 yangına ve 23 hususi servis olayına müdahale etti İtfaiye 14 yangına ve 23 hususi servis olayına müdahale etti

POLİS TEŞKİLATININ İÇERİSİNDEKİ BU ÇÜRÜK ELMALAR KİM?

Aylardır kamuoyunun gündemine gelen İşinsanı Tekin Arhun’un yargılanma süreci ile ilgili geçtiğimiz hafta skandal niteliği taşıyan bir gelişme yaşandı. Mahkemenin aldığı bir içtiat kararı nedeniyle Polis tarafından yapılan tahkikatın bilgi ve belgeleri savunma makamına verildi. Ağır Ceza Mahkemesi “Polis İş Cetveli”nin bir tahkikatın günlük ajandası olma niteliğini taşıdığı yönünde bulgu yaptı.  Davanın görüşüldüğü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan ara duruşmada verilen karar neticesinde konu iş cetveli işinsanı Tekin Arhun’un avukatlarına verildi. Polis’in namusu olarak belirtilen ve mahkeme kayıtlarına geçmiş olan iş cetveli üzerinde avukatlar tarafından yapılan incelemelerde, tahkikat polisi ve bazı şer odaklarının birçok noktada sahtecilik yaptığı iddia edildi. 

“İş Cetveli” üzerinde yapılan tüm evrak sahteleme bulguları işinsanı Tekin Arhun’un avukatları tarafından mahkemeye sunuldu ve aynı zamanda Polis Denetleme Kuruluna da polis aleyhinde şikayet dilekçesi verildi. Polis Genel Müdürlüğü’nün savunmaya gönderdiği “şikayete konu tahkikat memurları aleyhinde disiplin soruşturması başlatıldığını” ifade eden resmi yazı ise bugün oturumu yapılan dava duruşmasında emare yapıldı. 

Bu davanın Kıbrıs tarihinde benzeri görülmemiş bir dava olduğu, adalet sisteminin en önemli sacayaklarından biri olan Polis Teşkilatı içerisine yuvalanmış şer odaklarının ifşası konusunda da tarihi bir önem taşıdığı ifade ediliyor.