Türkiye Turizm ve Kültür Bakanlığına bağlı Yurt Dışı Türkler ve Akraba  Topluluklar  Başkanlığı  (YTB) tarafından yürütülen Gönül Köprüsü Projesi kapsamında Yedikonuk’ta iftar yemeği düzenlendi.

Türkiye’nin Lefkoşa  Büyükelçiliği, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA)  ile  Kıbrıs Vakıflar İdaresi iş birliğinde gerçekleşen iftar programında  çocuklara boyama seti ve oyuncaklar, ailelere  ramazan hediyesi dağıtıldı. Karagöz Hacivat gösterisi ile  çocuklar eğlenceli anlar yaşadı.

YTB Başkanı Abdullah Eren,  6 Şubat’ta Türkiye’deki depremde  kızı ile torununu kaybeden  Fatma Köse’yi de  evinde ziyaret etti.

-Eren

YTB Başkanı Abdullah Eren  iftar programında yaptığı konuşmada,  Türkiye Cumhuriyeti’nin kurumları  ve KKTC’den Vakıflar İdaresinin ramazan ayının  birlik ve beraberliğinin birlikte idrak edilmesi için   birlikte  iftar programı düzenlediğini kaydetti.

Eren, “Türkiye her zaman sizlerin yanında, çünkü Kıbrıs’ı kendisinden ayrı görmüyor.  Kıbrıs’ı  Türkiye’nin bir parçası,  gönül coğrafyasından öte gönlümüzün bir parçası olarak  görüyoruz. Sizler burada hiçbir zaman yalnız değilsiniz” dedi.

Eren, Gönül Projesi çerçevesinde  ramazan ayında  24 gün 48 köyde  iftar verildiğini belirterek, Lefkoşa Büyükelçiliği ve Kıbrıs Türk Kızılayı’nın ramazan boyunca her gün  18 noktada 7 bin 500 insana iftar imkanı sağladığını anlattı.

Eren, Türkiye Büyükelçiliğinin koordinasyonunda   TİKA, YTB,  TC Kültür Turizm Bakanlığı, Kıbrıs Vakıflar İdaresi Ve  Kıbrıs Türk Kızılayı’nın tüm kurumlarıyla ramazan ayını  Kıbrıs Türk halkıyla birlikte geçirmek için gayret gösterdiğinin altını çizidi.

Eren, “Sizleri çok  seviyoruz. Bunu hiç bir zaman unutmayın” dedi.

Özuslu: Birlikte yöneteceğiz, birlikte kazanacağız Özuslu: Birlikte yöneteceğiz, birlikte kazanacağız

-Tuğlu

Mehmetçik Büyükkonuk Belediye Başkanı  Fatma Çimen Tuğlu da Gönül Projesi kapsamında  iftar programı düzenleyerek birliktelik sağlayan tüm kurumlara teşekkür etti.