Faturanın üzerinde yazılı ödenmesi gereken miktar, 50 bin 577 lira 46 kuruş. Okunma tarihi, 24 Şubat 2014. Adına Fatura çıkarılan, The Veranda Restorant’ın tabelası. Sayaç Numarası 101597. Faturada yazılı tüketim toplamı 99 bin 867 KWs.

Fatura üzerindeki buraya kadar olan bilgilere bakıldığında, yine faturanın en alt bölümünde yazılı son ödeme tarihi olan bir ay içinde ödenmesi önerisini yerine getirmekten başka yapacak bir şey görülmüyor.

Bakiye borç ve gecikme zammı sıfır olan bu faturayla ilgili olarak bir restoran tabelasının, böylesi büyük miktarda elektriği nasıl çektiği sorusu akla takılsa da, rakamlar ortada deyip ödenmesini önermekten başka yapacak bir şey yok gibiydi.

Ta ki, faturanın Şimdiki KWs ile Önceki KWS bölümlerine bakıncaya kadar!

Faturada Şimdiki KWs; 17 bin 363 ve Önceki KWs; 17 bin 496 olarak yazılmış bulunuyor. Bu faturaya göre, ortada bir elektrik tüketimi yok.

Üstelik her nasıl olmuşsa geriye gidiş bile var.

Fatura üzerinde 50 bin 577 Türk Lirası gibi astronomik bir rakam yerine, makul bir rakam olsaydı, restoran sahipleri muhtemelen bundan önce yaptıkları gibi, kuruma gidip borçlarını ödeyeceklerdi.

Rakamın anormal derecedeki büyüklüğü faturadaki çarpıklığın fark edilmesine yol açtı.

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nun bu fatura ile ilgili olarak nasıl bir açıklama yapacağı merak konusu.