Din İşleri Başkanı Ahmet Ünsal, ayların içinde  en mübarek olanı Ramazan olduğu gibi, geceler içinde en değerli olanın da hiç şüphesiz Kadir Gecesi olduğunu belirtti. Ünsal, milletin ve İslam aleminin Kadir Gecesini tebrik ederek, aile hayatına, ülkeye, ve İslam alemine huzur ve barış getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz etti.

Din İşleri Başkanı Ahmet Ünsal, Kadir Gecesi nedeniyle yayımladığı mesajda şunları kaydetti:

“Bu mübarek gecede Kur’an-ı Kerim indirilmiştir.  Allah Teala’nın en büyük rahmeti  kullarıyla irtibata geçtiği kitabı olan Kur’an-ı Kerim’in gönderilmesidir. Gönderildiği gece yapılacak ibadetlerden elde edilecek sevap, bin ay boyunca yapılacak olan ibadetten elde edilecek olan sevaptan daha faydalıdır.

Soysan: “Evden eve fiber hayal değil” Soysan: “Evden eve fiber hayal değil”

Gelin bu kutlu gecede, tüm insanlık için dua ve istiğfarda bulunalım.  Bu geceyi idrak etmek maksadıyla yatsı ve sabah namazlarını camilerde cemaatle birlikte kılmaya gayret edelim.

Ayrıca nafile namazlarımızı kılalım, Kur’an-ı Kerim okuyalım ve dua edelim. Bu geceyi vesile kılarak kapsamlı bir tefekkürle bütün hayatımızı, Kur’an ve sünnet ölçüsüyle gözden geçirelim. Kutsal değerlerini yitirip, birlik ve beraberliklerini kaybeden Müslümanların yeniden İslam’ın izzetiyle şereflenmesi, zalime bir kalkan, mazluma bir yardımcı olması için kıyam edelim.”