Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde (DAÜ) yeni Rektör Prof. Dr. Hasan Kılıç görevi  Rektör Vekili Prof. Dr. Mustafa Tümer’den devraldı.

Prof. Dr. Hasan Kılıç, rektörlüğe gelişinde Rektör Vekili Prof. Dr. Mustafa Tümer ve personel tarafından rektörlük binası girişinde karşılandı. DAÜ Vakıf Yöneticiler Kurulu (VYK) Başkanı Erdal Özcenk ile koordinatörlerin de yer altığı devir teslim töreninde konuşan Prof. Dr. Tümer “Zor bir süreç bizi bekliyor” dedi. Tümer, görevi vekaleten yürüttüğü bir aylık süreçte üniversitenin oturmuş bürokratik yapısı sayesinde hiçbir aksama olmadığını, herkesin elinden geleni yaptığını ifade etti.

Güzel bir seçim yaşandığını söyleyen Tümer, seçim sürecinin DAÜ’nün tüm yapılarının mevcut olduğunun bir kez daha ispat edildiğini belirtti. Tümer, DAÜ’nün ilk mezunlarından olduğunu belirterek, bu onuru her zaman yaşayacağını vurguladı. Tümer, yeni Rektör Prof. Dr. Hasan Kılıç’a görevinde başarılar diledi.

-Kılıç

Bir ölümlü kaza da Girne-Alsancak çevre yolunda Bir ölümlü kaza da Girne-Alsancak çevre yolunda

Görevi devralan Prof. Dr.  Hasan Kılıç da DAÜ’nün ülkenin en köklü üniversitelerinden biri olduğunu belirtti. Kılıç, bir eğilim yoklamasıyla seçim sürecinin bir kez daha başarıyla tamamlandığına dikkat çekerek, bu süreçte DAÜ çalışanları ve meslektaşlarının düşüncelerini, görüşlerini ve mesajlarını güçlü bir şekilde verdiklerini kaydetti. Kılıç, “Bu süreçte bizlere olan güvenlerini ifade ettiler. Bu güvene layık olmaya, bu sorumluluğun gereklerini yerine getirmeye çalışacağız” dedi.

“Bu bir bayrak yarışı” diye devam eden Kılıç, bayrağı bir sonrakine devredenlerin görevi bir şeyler yaparak devrettiğini belirterek, DAÜ’nün geleneklerine bağlı bir kurum olduğunu bu geleneklerin bugün de devam ettiğini söyledi.

“Sınıf arkadaşım” diye hitap ettiği Rektör Vekili Mustafa Tümer’e vekil olarak verdiği hizmetler nedeniyle teşekkür eden Kılıç, Tümer ve ekibinin zor bir dönemde tüm gerekleri başarıyla yerine getirerek, üniversiteyi sorumsuz bir şekilde bugüne getirdiklerini ifade etti.

Kılıç, “Ümit ederim ki, bu sorumluluğun gereklerini yerine getirerek DAÜ’yü hak ettiği noktaya hep birlikte taşıyacağız” dedi.