Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Girne İlçesi Dikmen Ocak Örgütü, Dikmen Gençlik Merkezi (DİGEM) salonunda "Kıbrıs Sorununda Son Gelişmeler" konulu bilgilendirme toplantısı düzenledi

CTP’den yapılan açıklamaya göre, dün akşam düzenlenen toplantıda, CTP Girne Milletvekili ve Dış İlişkiler Sekreteri Fikri Toros ile daha önce Dışişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı temsilciliği ve Baş Müzakerecilik görevlerini yürüten Özdil Nami konuşmacı olarak yer aldı. 

Moderatörlüğünü CTP Milletvekili ve Girne İlçe Başkanı Ongun Talat'ın yaptığı toplantıya, Dikmen Belediyesi Başkanı Yüksel Çelebi, parti yöneticileri ile bölgeli yurttaş katıldı. 

Toplantıda söz alan Özdil Nami, geçmişten bugüne müzakerelerdeki süreçleri paylaştı. Nami, eğer Kıbrıs sorununda bir neticeye varılmak isteniyorsa bunun yolunun ucu açık olmayan ve takvimlendirilmiş bir müzakere sürecinden geçtiğini ifade etti. 

Töre, İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural’ı Kabul Etti Töre, İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural’ı Kabul Etti

CTP Girne milletvekili Fikri Toros ise, Kıbrıs'ta iki bölgeli, iki toplumlu, federasyon temelinde bir çözümün şart olduğunun altını çizerek, Kıbrıslı Türklerin, Doğu Akdeniz enerji ve doğal gaz iş birliği denkleminde yerlerini alması gerektiğini söyledi.