Sağlık Bakanı Altuğra, Dünya Laborantlar Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Bakan Altuğra mesajında, 28 Nisan tarihinin, 2007 yılından beri “Dünya Laborantlar Günü” olarak kutlandığını ifade ederek, laboratuvar hizmetlerinin, yalnızca sağlık hizmetleri alanıyla sınırlı kalmayıp, hayatın birçok alanında oldukça önemli bir yere sahip olduğunu kaydetti.

Özuslu: Toplumu geliştirecek ve ileriye taşıyacak adımları birlikte atacağız Özuslu: Toplumu geliştirecek ve ileriye taşıyacak adımları birlikte atacağız

Sağlık alanında gerek hastalıkların tanı ve tedavisinde gerekse çevre güvenliği, gıda kontrolü gibi birçok alanda toplum için laboratuvarların dikkat, itina ve fedakârlıkla ekip çalışması içerisinde görev yaptığını belirten Bakan Altuğra, “Laboratuvarlar bulguları tıbbi tanı ve tedavinin en önemli belirleyici unsurlardandır. Hastaların doğru tanı ve teşhis almasında laboratuvarların büyük payı vardır” dedi.

Gerek insan sağlığının korunması, gerekse daha kaliteli bir hayat sunulması için birlikte çalıştıkları tüm tıbbi laboratuvar teknikeri ve teknisyenlerin 28 Nisan Dünya Laborantlar Günü’nü kutlayan İzlem Gürçağ Altuğra, sağlık ve esenlikler diledi.