Avusturya Başbakanı Karl Nehammer, Bulgar mevkidaşı Nikolay Denkov ile görüşmesinde, "Şengen bölgesi düzeltilmeli. Düzeltilene kadar da genişletemeyiz." ifadelerini kullandı.

Bulgaristan Haber Ajansının (BTA) haberine göre Nehammer, Avusturya'nın başkenti Viyana'da Bulgaristan Başbakanı Denkov ile görüştü.

Görüşmenin ardından basın toplantısında konuşan Nehammer, "Şengen bölgesi düzeltilmeli. Düzeltilene kadar da genişletemeyiz." dedi.

Putin, Rusya'daki devlet başkanı seçiminde aday olacağını ilan etti Putin, Rusya'daki devlet başkanı seçiminde aday olacağını ilan etti

Nehammer, söz konusu tutumun Bulgaristan veya Romanya ile bir ilgisinin olmadığını vurgulayarak, "Şengen bölgesi amacına uygun olarak işlemediği için, genişlemesi şu aşamada düşünülemez." ifadesini kullandı.

Avusturya'nın, sınırlarını korumak için Bulgaristan gibi güçlü ortağa ihtiyacının olduğunu kaydeden Nehammer, Sofya'ya daha fazla mali destek verilmesi gerektiğini belirtti.

Filistin-İsrail çatışmasına da değinen Nehammer, İsrail'e desteğini yineleyerek, çarşamba günü Çekya Başbakanı Petr Fiala ile İsrail'e gideceğini duyurdu.