UBP Genel Sekreteri Hasipoğlu’ndan ABD’ye kınama: “Rumlarla stratejik ortaklık içine girmesi kabul edilemez bir tutum” UBP Genel Sekreteri Hasipoğlu’ndan ABD’ye kınama: “Rumlarla stratejik ortaklık içine girmesi kabul edilemez bir tutum”

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin (LTB) bu yıl 20’ncisini düzenlediği Kıbrıs Tiyatro Festivali, 1 Haziran Dünya Çocuk Günü’nde İstanbul Şehir Tiyatroları’nın çocuk oyunu olan “Çöpsüz Dünya”yı sahneledi.

 

İklim değişikliği ve hava kirliliği sonrasında doğada yaşanan değişimleri konu edinen çocuk oyunu, salonu dolduran çocuk ve ailelerin beğenisini kazandı.

 

LTB’den verilen bilgiye göre, Arzu Yurtseven’in yazdığı ve Nihat Alpteki’nin yönettiği “Çöpsüz Dünya”nın oyuncu kadrosunda Engin Akpınar, Eylül Soğukçay, Mehmet Soner Dinç, Pınar Demiral ve Samet Silme yer aldı.

 

“Çıkın Işığa Buluşabilenler, Sevindirebilenler, Değişebilenler” sloganıyla perdelerini açan 20. Kıbrıs Tiyatro Festivali, yarın akşam Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nun “Tartüf24” oyunu ile devam edecek. İki gece üst üste sahnelenecek oyun Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nda yer alacak ve saat 20.30’da başlayacak.

 

Grand Pasha ve İktisatbank ana sponsorluğunda düzenlenen festivalin, gümüş sponsoru Birinci Global olurken, salon sponsorluğunu Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ), ulaşım sponsorluğunu ise Northern Travel üstleniyor; ayrıca Wideline, Bel-Koop ve SIBA Limited de festivale katkı koyanlar arasında yer alıyor.

 

Festival biletleri, Lefkoşa Belediye Tiyatrosu gişesi ve www.biletinial.com’dan alınabiliyor.

Kaynak: rss