Girne dün yine iğrenç bir olayla gerildi. Geçtiğimiz hafta gece kulübünden kendisine ‘güzel bir kadın getireceği’ vaadiyle arkadaşı Mehmet Can Tunç tarafından kandırılan ve 280 TL’den olan Kudret Evli, bu sefer başını fena derde soktu. 


   Kudret Evli Girne’de Anadolu Pasajı diye bilinen yerde, önceki akşam 15 yaşındaki bir kız çocuğuyla cinsel ilişkiye girdiği gerekçesiyle dün düzenlenen bir operasyon sonucunda polis tarafından gözaltına alındı.


   Olay, evinden ayrılan ve saatlerce geri dönmeyen 15 yaşındaki kız çocuğunun anne ve babasının Girne Polis Müdürlüğü’ne giderek yardım istemesiyle ortaya çıktı. Ailenin isteği üzerine harekete geçen Girne Polis Müdürlüğü ekipleri, kız çocuğunu dün sabah saatlerinde buldu. 


   Girne Akçiçek Hastanesi’nde doktor kontrolünden geçen kız çocuğunun, kısa bir süre önce ilk kez ilişkiye girdiği tespit edildi. Polis, kız çocuğunu sorguladıktan ve gerekli bilgileri aldıktan sonra bir operasyon düzenleyerek Kudret Evli’yi tutukladı.


Mahkemeye çıkarıldı

   Kudret Evli, soruşturma kapsamında dün Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Şerife Katip Kır’ın huzuruna çıkarıldı.

Duruşmada, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görevli Müfettiş Muavini Hüseyin Göymen, iddia makamının tanığı olarak mahkemede şahadet verdi.


  Göymen, zanlı Kudret Evli’nin, 4 Ekim 2012 tarihinde Girne’de Anadolu Pasajı’da, “13 yaşından büyük 16 yaşından küçük kız çocuğunu alı koyma ve cinsi münasebette bulunma” suçlarından methaldar olduğunu kaydetti. Zanlının bu suçu kabul etmediğini söyleyen Müfettiş Muavini Göymen, tahkikatın çok erken safhasında olduklarını ve bu nedenle zaman ihtiyaçları olduğunu söyledi. Göymen , olay yerinin kontrol altın alındığını ve mahkemenin ardından imceleme yapılacağını belirterek, zanlının tahkikat amaçlı 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.


   Bu talebe itiraz edilmemesinin ardından Yargıç Şerife Katip Kır, tahkikat memurunun şahadetini dikkate alarak, zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.


   Mahkemenin ardından, Girne Polis Müdürlüğüne bağlı Adli Şube Ekipleri, olayın yaşadığı Anadolu Pasajı’nda inceleme yaptı. İncelemenin ardından da, zanlı Kudret Evli’nin suçunu kabul ettiği öğrenildi.