Bonzai zanlıları 3 gün daha tutuklu kalacak

Evrim Kamalı
KIBRIS MANŞET ÖZEL HABER

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Ekiplerinin Lefkoşa’da iki eve düzenlediği operasyonda toplamda yaklaşık 25 gram sentetik cannabionit türü uyuşturucu madde ele geçirmesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlılar Mehmet Kılıç ve İmam Büyükakşeker ek tutukluluk süresi talebi ile dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldılar.


Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren polis memuru Mehmet Sevinç olayla ilgili bulguları aktardı. Sevinç alınan bir ihbar üzerine İmam Büyükakşeker’in evinde arama yapıldığını, evin çeşitli bölmelerinde toplam 22 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu bulunduğunu söyledi.

Zanlının gözaltına alındığını kaydeden polis, yapılan soruşturmada zanlı Mehmet Kılıç’ın hem sabah saatlerinde hem de öğlen saatlerinde zanlı Büyükakşeker’in evine gittiğini öğrendiklerini, bunun üzerine Kılıç’ın evine de operasyon düzenlediklerini ifade etti.

Polisi gören Kılıç’ın elinde bulunan ve içerisinde uyuşturucu olan sigarayı yere attığını kaydeden polis, sigaranın emare olarak alınarak evinde arama yapıldığını belirtti. Yapılan aramada evin avlusunda bulunan dolapta 3 gram sentetik cannbinoid türü uyuşturucu bulunduğunu kaydeden polis, zanlı Kılıç’ın da gözaltına alındığını dile getirdi.

Polis memuru Mehmet Sevinç her iki zanlının sorgularında uyuşturucu maddeyi nereden temin ettiklerine dair izahat vermediklerini belirterek geçtiğimiz duruşmada alınan 3 günlük sürede de birçok ifade aldıklarını kamera görüntüsü incelediklerini belirtti.

Polis mesele ile bağlantısı olduğuna inanılan Şahısların olduğunu belirterek zanlıların ek olarak 3 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar huzurunda verilen şahadeti değerlendirerek zanlıların soruşturma maksatlı 3 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi