Gezici...
İlk önce Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde piyasaya çıktı. Sonraları da dönem dönem gelerek kendini gösterdi. Son günlerde ise birkaç anket arka arkaya yayınlayarak sivrildi. 
Birilerinden aldığı talimatla...parayla...anket yaptığını sandı!
Tamamen çıkarlara yönelik anketlerle halkın umudu ile oynadı.
Ve soruyoruz ‘’Sen kimsin de insanların umudu ile oynuyorsun? Sen kimsin de enteresan bir şekilde kendini ön plana çıkarıp, nimetten saydırıyorsun!’’ 
Gezici’nin bu ülkede işi ne?
Türkiye yaklaşık 90 milyon nüfusa sahip bir ülke... oradaki çalışmalarını bırakmış, gelmiş 300 bin nufusu bile olmayan ülkeye anket yapıyor. 
Gülerim...!!!
Ne olduğu çok da net olmayan bu araştırma şirketini neden tercih ediyoruz ki? 
Adam beş kuruşu olmadan bu ülkeye geldi. Cebini doldurup doldurup gitti. Bu adamın çalışma izni yokken hangi sıfatla bu ükede araştırma yapmasına izin verildi? Ona bu izni kim verdi? Burada bu işi yapan başka şirketler varken neden bu şirkete bu paralar ödendi? Ona ödenen meblağ neden hiç açıklanmadı? Kim ya da kimlerle kapalı kapılar ardında pazarlık yaptı?
Hiç düşünüldü mü bu adama bu kadar tolere niye diye?
Kaldığı oteli (Golden Tulip) dahi siyasi isimler öderken,  bu adamın açıklayacağı anketten ne beklenir?
İçtiği suyu bile ödemekten acizken biz onu paraya boğduk. Peki neden? Halka umut versin diye... algı operasyonu yaratsın diye....
Gezici bu ülkenin insanını nerden biliyor ya da ne kadar tanıyor? Kültürümüzü, insanımızı, toprağımızı bilmeden neye göre kime göre anket yapıyor? Kimlerin anket yaptırdığı ortada iken kimler bu adama güveniyor?
Yoldan geçen çocuğa bile sorsanız bu ülkenin en güçlü siyasi partilerini alt alta sırayabilir. Ne marifet yapmış ki bu GEZİCİ?
Bir kaç isim ortaya atarak kendini akıllı sanan Gezici, bu halkı da ahmak yerine koyuyor.
Öncelikle kimdir bu adam? Araştırın....Daha önce ne iş yapmış ve nerede ne kadar tutunmuş?
Güven vermeyen kişiliği ile bu ülkenin bakanlarından, milletvekili adaylarından hatta ismini zikredemeyeceğim üst düzey isimlerden aldığı komutla anket sonuçlandırıyor. Fakir geldiği Kıbrıs’tan iki yıl boyunca servetle ayrılıyor. Kazandığı parayı burada dahi harcamadan bu ülkeden çekip gidiyor. 
Gezici bu ülkede istenmeyen bir anketördür. Farkındadır ya da değildir! Bir gerçek vardır ki kesinlikle GÜVENİLİR değildir. Kimlere hizmet ettiği ortadayken kendini nimetten sanmamızı sağlayacak kadar fikir fukarasıdır. Aldığı paranın ne kadarını yasal almıştır? Yasal olmadan aldığı meblağ nedir? Kaldığı oteli, yediği yemeği ve içtiği suyu dahi siyasi isimlere ödeten bu isim kimdir?
Gezici önce bu ülkede bulunma amacını ve kimlerle işbirliği yaptığını açıklamalıdır. Öncelikle yarattığı algı bu ülke insanına hakarettir. Kimse aptal değildir ama GEZİCİ bu halkı aptal yerine koymuştur.  Türkiye’de yürüttüğü çalışmalarla itibar görmeyen Gezici’nin Kıbrıs’ta itibar görmesi düşündürücüdür.
Bu adam Kıbrıs’a kimsenin kara kaşı kara gözü niyetine gelmemiştir. Bu adam fakir gelip, zengin gitmiştir. Gezici neden Türkiye’de değil de Kıbrıs’ta anketörlük yapmaktadır? Birkaç yerden müdahale edilen anketin gerçek sahibi kimdir?