CTP milletvekili Teberrüken Uluçay, Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu'nda “Çarşı, Ekonomi ve Siyaset” konulu güncel konuşma yaptı.

Uluçay, Kamu İhale Yasası’ndaki değişiklikle elektrikle ilgili birtakım hamlelerin gündeme getirildiğini ancak kabloyla ya da enterkonnekte sistemle ilgili çalışmaların yasada değişiklik yapılmadan da gerçekleştirilebileceğini söyledi.

İlgili yasanın üçüncü görüşmesinin haftaya kaldığını ifade eden Uluçay, doğru hedefin doğru sonuca varmak için önemli olduğunu söyleyerek, “Zaman kaybı KKTC’nin karşısında durmaya devam ediyor” dedi.

Uluçay, Cumhurbaşkanlığı tarafından Meclise geri gönderilen depreme yönelik yasa tasarısı hakkında da konuşarak, bu konuda ad-hoc komite kurulması kararının şubat sonu gibi alındığını ancak hassasiyetin ve gönüllülüğün en yüksek olduğu dönemde doğru adımlar atılamadığını söyledi.

Başman, Lefke Ceviz Festivali’nde Vatandaşlarla Bir Araya Geldi Başman, Lefke Ceviz Festivali’nde Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

Toplumun ihtiyacının doğru şekilde ortaya konmadığını savunan Uluçay, “Gönüllük esasına göre kaynak oluşturmak varken biz gereksiz tartışmalarla uğraşıyoruz, zaman kaybediyoruz” dedi.

Teberrüken Uluçay ekonomiye de değinerek,  “Aynı konuları tekrar tekrar konuşmamak için şimdiden önlem almak gerek. Süreçlerin değerlendirilmesi, ülkenin ihtiyacı olan tartışmalara odaklanmak önemli ” dedi.