Evrim Kamalı

Kıbrıs Manşet Özel Haber

Lefkoşa’da meydana gelen müstahdem tarafından hırsızlık meselesi ile ilgili olarak tutuklanan zanlılar Guldana Yusupova, Manzura Atamuradova ve Yulduzhan Jorayeva bugün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Aynı yurtta kaldığı kadının odasına zorla girip cinsel taciz iddiası ile tutuklandı Aynı yurtta kaldığı kadının odasına zorla girip cinsel taciz iddiası ile tutuklandı

Mahkeme de mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Hatice Emin olayla ilgili bulguları aktardı. Emin huzurda bulunan zanlılar Guldana Yusupova, Manzura Atamuradova ve Yulduzhan Jorayeva’nın 2023 yılı Ağustos ayı içerisinde Lefkoşa'da meydana gelen müstahdem tarafından hırsızlık meselesine methaldar oluğunu söyledi. Polis zanlı Lefkoşa Kiler 4 market içerisinde kasiyer Rafçı olarak çalışan Guldana Yusupova, Manzura Atamuradova ve Yulduzhan Jorayeva’nın henüz tespit edilemeyen miktarlardaki muhtelif market ürünlerini yazar kasadan ödeme yapmadan dışarıya çıkarmak suretiyle müstahdem tarafından sirkat suçunu işlediklerini mahkemeye aktardı. Polis yapılan şikâyet üzerine başlatılan kamera görüntüsü incelemelerinde zanlı Guldana Yusupova’nın 18 Ağustos 2023 tarihinde 1296 TL, zanlı Manzura Atamuradova 24 Ağustos 2023 tarihinde market içerisinde toplam değeri 802 TL ve zanlı Yulduzhan Jorayeva’nın 811,09 TL değerindeki market ürünlerini kasadan ödeme yapmadan marketten ayrıldığının kamera görüntülerinden tespit edildiğini mahkemeye aktardı. Polis mesele ile ilgili başlatılan tahkikatın devam ettiğini, zanlıların evinde arama yapıldığını, çalıntı olduğu düşünülen gıda ve kozmetik ürünler ele geçirildiğini ifade etti. Polis memuru, incelenecek kamera görüntüleri olduğunu, alınacak ifadeler bulunduğunu, zanlıların evinde bulunan emarelerin nereden temin edildiğinin araştırılacağını ifade ederek, 6 gün ek süre istedi.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Tutku Candaş, zanlıların soruşturma maksatlı 6 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.