Başbakan Yardımcılığı Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı ile Kıbrıs Türk Eczacılar Birliği işbirliğinde, KKTC genelindeki Turizm Danışma Ofislerinde oluşturulacak barkot sistemi ile ülkeyi ziyaret edecek turistlere sağlık bilgileri verilecek.

Kıbrıs Türk Eczacılar Birliği, TİTCK İle Görüşme Gerçekleştirdi Kıbrıs Türk Eczacılar Birliği, TİTCK İle Görüşme Gerçekleştirdi

Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, barkot sisteminde nöbetçi eczaneler ve hastanelerle ilgili temel bilgiler yer alacak.

Kıbrıs Türk Eczacılar Birliği Başkanı Umut Öksüz ve bazı birlik üyelerini kabul eden Başbakan Yardımcısı, Turizm Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, uygulamanın en kısa sürede devreye gireceğini ve turistlerin sağlık konusunda temel bilgi ve yönlendirme hizmeti almalarının sağlanacağını kaydetti.

Ataoğlu, uygulamanın İngilizce, Almanca ve Türkçe olmak üzere 3 dilde hazırlanacak sağlık bilgileri içereceğini söyleyerek, KT Eczacılar Birliği Başkanı Umut Öksüz nezdinde katkı koyan ve emeği geçenlere teşekkür etti.