Alkollü sürücü kaza yaptı! Alkollü sürücü kaza yaptı!

 Lefkoşa’da meydana gelen “Dükkan Açma, Sirkat, Kasti Hasar" meselesi ile ilgili olarak tutuklanan 15 yaşındaki zanlı B.D mahkeme huzuruna çıkarıldı.
Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Şefik Karabardak, olguları aktardı. Polis, zanlı B.D’nin 26.01.2023 tarihinde lefkoşada meydana gelen “Dükkan Açma, Sirkat, Kasti Hasar" meselesdinden methalder olduğunu belirtti.
Polis, 26.01.2023 tarihinde 01.00-02.00 saatleri arasında Surlariçi-Lefkoşa'da aynı yerde sakinler B.D.’nin (E-15), Girne Caddesi üzerinde faaliyet gösteren ve işletmeciliğini Gönyeli'de sakin Tolga Tekin’in yaptığı Tekin İletişim isimli telefon satış mağazasının ön kısmındaki batıya bakan camini kasten ve kanunsuz olarak sert bir cisimle kırıp, içeriye giriş yaptıktan sonra, raf üzerinde satışta bulunan toplam değerleri 90.000TL olan 6 adet Iphone ve 1 adet Samsung marka cep telefonlarını ve kasa içerisinde muhafaza edilen 200 TL nakit parayı sirkat ederek konu iş yerinden çıkış yaptığını anlattı. Polis, tahkikatın tamamlandığını belirterek, zanlının davasında hazır bulunmasını sağlamak için
mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti. Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker zanlının davasında hazır olması maksadı ile yurtdışına çıkışının yasaklanması, haftada 4 gün ispatı vücutta bulunması, bin 500 bin TL nakit teminat yatırması ve anne ile babasının 200 bin TL değerinde şahsi kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.(Kamalı Haber)