Cumhurbaşkanlığı açıklamasına göre Tatar, sağlık çalışanlarının zaman kavramı olmadan çalıştıklarını belirterek sağlık sisteminin daha iyi yönetilebilmesi için birtakım düzenlemelerin gerektiğini söyledi.

6 Şubat depreminin yaşattığı acılara değinen Cumhurbaşkanı Tatar, deprem dolayısıyla Adıyaman’da büyük çaba ortaya koyan hemşire ve tüm sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

Önümüzdeki süreçte Girne ve Güzelyurt hastanelerinin tamamlanabilmesi temennisinde bulunan Cumhurbaşkanı, tüm sağlık çalışanlarına başarılar diledi.

Hemşirelik mesleğinin önemine işaret eden Cumhurbaşkanı Tatar, genç sağlık çalışanlarının da kendilerini eğiterek sağlık sistemine katkı koymalarını temenni etti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin sağlık konusundaki tecrübesinden yararlanabildiğimizi dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar, nüfusun artmasıyla sağlık sisteminin hizmetlerinin geliştirilmesinin önemine değindi.

Cumhurbaşkanı Tatar şunları kaydetti:

GAÜ’de karne heyecanı GAÜ’de karne heyecanı

“Sizlerin önderliğinde, tecrübenizle idare konusunda yardımcı olabileceğinizi düşünmekteyim. Çalışanlar adına yaptığınız mücadeleyi takdir ediyoruz. İleride çalışacak olan gençlerin de daha iyi hizmetler verebilmeleri için sizlerin yönlendirmesi önemlidir.”