Evrim Kamalı

Kıbrıs Manşet Özel Haber

Alayköy'de meydana gelen ciddi darp ve yaralama suçlarından tutuklanan zanlılar Fırat Tekkanat ve Yusuf Yeter mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Ömer Ülger, olguları aktardı. Polis, zanlı Fırat Tekkanat’ın  Ciddi Darp suçuna, zanlı Yusuf Yeter’in ise Yaralama ve Ciddi Darp suçlarından methaldar olduğunu belirtti. Polis, zanlı Fırat Tekkanat’ın  21.04.2023 tarihinde saat 18.00 raddelerinde  Alayköy sanayi bölgesinde 2.inci etap 18.inci cadde No:2’de bulunan yatı evi içerisinde aynı yerde sakin ev arkadaşı Yusuf Yeter ile aralarında şakalaşma sonucunda çıkn tartışma neticesinde Yusuf Yeter'in elinden almış olduğu nargile çubuğu ile kafasına ve vücudunun muhtelif yerlerine gelişi güzel vurmak suretiyle ciddi bir şekilde darp ettiğini anlattı. Polis, zanlı Yusuf Yeter’in, ise olay anında tartışma neticesinde eline almış olduğu nargile demir çubuğu ile Fırat Tekkanat'ın kafasına vurmak suretiyle ciddi bir şekilde darp ettikten sonra yine eline almış olduğu ağız genişliği 8.5 cm, ağız uzunluğu 19.5 cm toplam uzunluğu 35 cm olan demirden mamul tahrayı sağ koluna sallamak suretiyle 2 cm'lik kesi oluşmasına sebep olup adı edileni yaraladığını belirtti.

Polis, aynı gün zanlıların mahkeme emri gereği tutuklandığını belirtti. Polis, mesele ile ilgili olarak olay esnasında bıçak kullanıldığı ile ilgili olarak soruşturma olacağını söyledi. Polis, tahkikatın yeni başladığını,  mesele ile ilgili olarak alınacak ifadeler ve incelenmesi gereken kamera kaydı bulunduğunu belirtti. Polis, zanlıların serbest kalması halinde tahkikata etki edebileceğinden tahkikatın salimen yürütülmesi için zanlının 2 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Kayalıklardan düşen vatandaş kurtarıldı Kayalıklardan düşen vatandaş kurtarıldı

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlıların 2 gün tutuklu kalmasına emir verdi.