yeni sezona flaş bir transferle başlamak isteyen Galatasaray'ın hedefinde bulunan İtalyan yıldızdan sevindirici haber geldi. Sarı-kırmızılıların yeni teknik adamı Cesare Prandelli'nin İtalya Milli Takımı'nda prensi olan yıldız futbolcu takımından ayrılmak istiyor.

İtalyan basınında çıkan habere göre Juventus'ta rekor bir puanla şampiyonluğu göğüsleyen Antonio Conte'nin takımdan ayrılmasından sonra yerine getirilen Massimiliano Allegri'nin Pirlo ile olan sorunları Galatasaray'ın elini güçlendiriyor.

Tam 10 sene forma giydiği Milan'da birçok başarıya imza atan Pirlo, 2010 yılında takımın başına Massimiliano Allegri'nin getirilmesiyle kariyerinin en kötü sezonlarından birini geçirmişti. O dönem Milan 82 puanla şampiyon olmasına rağmen Allegri ile yaşadığı sorunlar sebebiyle kesik yiyen ve ligde sadece 17 maça çıkan Pirlo, ertesi sene takımdan ayrılıp Juventus'un yolunu tutmuştu.

Özellikle Juventus'ta teknik direktör Conte ile çok iyi anlaşan ve 3 sezondur şampiyonluk yaşayan Pirlo, en sevdiği hocasının teknik direktörlük koltuğunu bırakmasıyla çok üzülmüştü.

Hatta takımıyla sözleşmesini 2016'ya kadar uzatan Pirlo ardından Milan'da kötü zamanlar geçirdiği Allegri'nin Juventus'un başına getirilmesi ile Siyah-beyazlı takımdaki defterini tamamen kapadı. İtalyan basını ise yaşanan olay sonrası İtalya Milli Takımı'nda uzun zamandır görev yaptığı Prandelli'nin bu durumu fırsata çevirerek Pirlo'yu Galatasaray'a getirmek için büyük çaba gösterdiğini belirtti.

Pirlo'ya olan hayranlığını her zaman dile getiren Prandelli'nin bu transferle bizzat ilgilendiği iddia edildi. Pirlo'nun olası transferine engel olacak tek durum için ise 32 yaşındaki yıldız futbolcunun bugüne kadar İtalya'dan başka bir yerde top oynamamış olması gösteriliyor.