Güney Kore'nin Neonsat-1 İsimli Nano Uydusu, Uzay İstasyonuyla İlk İletişimi Kurdu Güney Kore'nin Neonsat-1 İsimli Nano Uydusu, Uzay İstasyonuyla İlk İletişimi Kurdu

 Rum polisi, Güney Kıbrıs’a geçen cuma gelen ve geldiği gün beraberinde getirdiği yüklü miktardaki parayı kapkaççılara çaldıran 31 yaşındaki Ukraynalı kadının, yasa dışı faaliyetlerden elde edilen kara parayı aklama suçlamasıyla gözaltına alındığını açıkladı.

Alithia gazetesi, Ukraynalı kadının Güney Kıbrıs’a AB ülkeleri üzerinden gidip geldiğini ve her gidiş gelişinde, valizler dolusu para getirip götürdüğünü kaydederken, toplam 15 kez yaptığı seyahatlerde getirip götürdüğü paralarla ilgili soruşturanın sürdüğünü yazdı.

Gazete, kadının polise, kapkaççılara kaptırdığı parayla ilgili verdiği ifadelerin çelişkili olduğunu, ne sakladığının araştırıldığını, ayrıca kadının polisle iş birliği yapmayı reddettiğini kaydetti.

Haberde, son bir yıl içerisinde kadınla birlikte en az 10 kişinin daha, aynı güzergahı kullanarak nakit olarak milyonlarca euroyu getirip götürdüğü ifade edildi.