“Bu yıl ne yazık ki buruk bir Çocuk Bayramı geçiriyoruz… Düzenlenen etkinliklerle kaybettiğimiz evlatlarımızın anılarını yaşatmaya çalışıyoruz”

KTOEÖS ile KTÖS ortak açıklama yaptı KTOEÖS ile KTÖS ortak açıklama yaptı

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 103’üncü yılını kutluyoruz. Bugün, geleceğe dair umutların yeşerdiği, geleceğin liderleri, bilim insanları, sanatçı ve sporcuları olan çocuklarımızın bayramıdır” ifadelerini kullandı.

Mesajında, “Bu yıl ne yazık ki buruk bir Çocuk Bayramı geçiriyoruz” diyen Özçınar, Türkiye’de yaşanan depremler nedeniyle yaşanan can kayıplarının herkesi derinden yaraladığını, tarifi imkânsız bir acıya dönüştüğünü ifade etti. Özçınar, “Düzenlenen etkinliklerle kaybettiğimiz evlatlarımızın anılarını yaşatmaya çalışıyoruz” dedi.

Özçınar, mesajında devamla, “En değerli varlıklarımız, çocuklarımızın en iyi koşullarda eğitim aldığı, huzur içinde yaşadığı barış dolu bir dünya için çaba sarf etmek hepimizin ortak sorumluluğudur. Bu özel gün vesileyle, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açarak, 23 Nisan’ı bayram olarak çocuklara armağan eden, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ile anar, tüm çocuklarımıza barış ve huzur içinde yaşayacakları bir dünya dilerim” dedi.