KKTC’de hava bugünden itibaren 3 gün yağmurlu olacak. Salı gününe kadar 12-15 santigrat derece dolaylarında seyredecek. Salı günü ise dağlık kesimlerde kar yağışının etkili olması bekleniyor.

Oktay: 1 milyon 682 bin 309 depremzedeye 10 bin lira hane başı destek ödemesi yapıldı Oktay: 1 milyon 682 bin 309 depremzedeye 10 bin lira hane başı destek ödemesi yapıldı

Meteoroloji Dairesi’nin 4 – 10 Şubat tarihlerini kapsayan hava tahmin raporuna göre belirtilen tarihlerde ülke alçak basınç ve buna bağlı cephe sistemleri ile periyodun ilk yarısında soğuk, ikinci yarısında ise oldukça soğuk ve nemli hava kütlesinin etkisi altında kalacak.

Rapora göre bugün parçalı ve bulutlu yer yer sağanak yağmurlu; yarın parçalı çok bulutlu yer yer sağanak veya gök gürültülü sağanak yağmurlu; Pazartesi günü parçalı çok bulutlu yer yer sağanak veya gök gürültülü sağanak yağmurlu, Salı günü parçalı bulutlu yer yer sağanak yağmurlu, dağlık kesimler kar yağışlı, Çarşamba günü parçalı ve az bulutlu, Perşembe günü az bulutlu zamanla parçalı bulutlu, Cuma günü az bulutlu zamanla parçalı bulutlu olacak.

Rüzgar ise genellikle kuzey ve batı yönlerden orta kuvvette zaman zaman kuvvetli Pazartesi ve Salı günleri yer yer fırtınamsı esecek.