Güney’de Kalan Türk Malları İle İlgili Yeni Yasa Ve Tüzükler… Güney’de Kalan Türk Malları İle İlgili Yeni Yasa Ve Tüzükler…

Polisten verilen bilgiye göre 23 – 29 Ocak 2023 tarihlerini kapsayan süre içerisinde, KKTC’de toplam (3) adet yangın ve (27) adet hususi servis olayı meydana gelmiştir. Yangınlar sonucu meydana gelen toplam zarar miktarı yaklaşık 208.000 TL’dir.
Yukarıda belirtilen tarih aralığında meydana gelen yangınların muhtemel sebepleri; çakmak ve mumla oynayan çocuğun yatağı tutuşturması, elektrikli sobanın yorgana temas edip tutuşturması ve trafik kazası sonucu aracın elektrik aksamlarında kısa devre meydana gelmesi olarak yer almıştır.
Hususi servis olayları ise; trafik kazası sonucu araçta sıkışan şahısların çıkarılıp ambulansla hastaneye sevkinin sağlanması, asansör ve binada mahsur kalan şahısların kurtarılması, kuyuya düşen kuzu ile su deposuna düşen köpeğin kurtarılması ve hayatını kaybeden şahısların adli soruşturma maksatlı devlet hastanesi morguna sevk edilmesi olarak yer almıştır.