Tuğcu: "El-Sen yarın Meriç Trafo Merkezi önünde eylemde olacak" 

Dr. Ali Çaygür İçin Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde Tören Düzenlendi Dr. Ali Çaygür İçin Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde Tören Düzenlendi

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (El-Sen) Genel Başkanı Ahmet Tuğcu, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu'nun (Kıb-Tek) Ercan Havalimanı' nın borçlarının yapılandırılacağıyla ilgili açıklamasına tepki gösterdi ve yarın yapılacağını duyurdukları eylemde bir değişiklik olmadığını belirtti.

Tuğcu yazılı açıklamasında, "Kelime oyunlarıyla algı operasyonu yaratıp, sanki EL-SEN de bu mutabakatın bir parçasıymış gibi gösterilmeye ve yarın yapacaklarını açıkladıkları eylemin baltalanmaya çalışıldığını" iddia etti.  Tuğcu, "EL-SEN yarın saat 11.00’de, daha önceden açıkladığı gibi halk adına Meriç Trafo Merkezi önünde olacaktır" dedi

 Kıb-Tek'in açıklamalarını hayretle okuduklarını belirten Tuğcu, şunları ifade etti:

"Ercan’ın borçlarının yapılandırılması konusunda bugün T&T şirket yetkilileriyle bir mutabakata varıldığını, dolayısıyla da EL-SEN’in, 92 milyon TL’lik borcun ödenmemesi durumunda 14 Haziran’da (yarın) havalimanının elektriğini ‘halk’ adına kesme konusunda aldığı kararın ‘bir anlamının kalmadığının’ iddia edildiği KIB-TEK açıklaması, tam bir komedidir."

Kıb-Tek yönetimine yönelik "Sizler  Turanlı’nın borçlarını tahsil etmeyip, bu borcun kurum bütçesinde yarattığı açığı halkın cebinden almaya devam etme konusunda mutabık kalmış olabilirsiniz, ancak biz EL-SEN olarak sizinle mutabık değiliz" diyen Tuğcu, Kıb-Tek yönetimine  halkın malı olan KIB-TEK’in çıkarlarını koruma ve bu borcu derhal tahsil etme çağrısında bulundu.

Tuğcu,"Borcu tahsil edemiyorsanız, vatandaşa yaptığınız gibi keseceksiniz. Siz kesmiyorsanız, biz keseriz" ifadelerini kullandı. 

Editör: Mehmet Mehmet