EĞİTİMİ VE GECELECEĞİ 

ELLERİNE GEÇİRİP 

İSTEDİKLERİ GİBİ YOĞURACAKLAR

ÇÜNKÜ EMİR BÖYLE.. 


Yine kaoslar ile dolu bir eğitim yılına başlıyoruz. Hangi yıl böyle olmadı ki? Hele o PLANDEMİ  döneminde tam bir fiyasko yaşadık. Online sistemi bile düzğün yapamayan bir dönem yaşadık. Eğitim bu ülkede artık ilk sıradan çıkalı çok oldu. 

Şimdi ise direk bağlanma, benzetme ve tamamen değişme aşamasına geldi. Okulların açılmasına günler kala , kitap skandalı ile  eğitime start vermeye çalışıyorlar. Laik bir ülkede geri geri gitmeye çalışanların, kendilerine kurban aramalarından başka bir şey değildir bu atılım. Bu kadar çok kalabalıklaşan bir toplum da her tür insan var olması ile birlikte , artık eğitimin de tamamen bağlanarak ve emir ile  basa basa geçilmesi kabul edilir bir durum değildir. 

İnsanların inanç özgürlüğü doğarken verilmiş bir haktır. Kimseye kitaplar ile bunların empoze edemezsiniz. Küçük çocuklara bunları eğitim adı altında veremezsiniz. Kitapların içeriğinin ne olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Neye hizmet edeceği de ayan beyan ortada. Bunun arkasından gelecek olanlar  da madde madde belli zaten. Her şeye boyun eğen bir toplum yaratma planlarınız EĞİTİM için asla mümkün olmayacaktır. 

Laik bir devlette din vicdan ve düşünce özgürlüğü esastır. Sizlerin Laik devletiz  söylemleriniz bu mu? Çocuklara ve gençlere sizler üzerinde kurulan baskıyı dayatma ve dağıtmak mi? Eğitimi daha çağdaş ve ileriye taşımak zorunluluğunuz olduğunu bilmiyor musunuz? Öğretmen ve öğrenci'den sorumlu eğitim bakanlığı diye adlandırılan makamın, laik bir ülkede bu şeklide eğitime izin vermesi neyin korkusu? 

Çağdışılık,  gerilik, zorla dine inanç ve daha bir çok olumsuz, bu tür olayları eğitime taşımak ve bunun üzerinden ilerlemek,  sizlere bunu  koltuk kaybetme ve tahtlarınızdan indirilme  korkusu yaptırıyor. Birileri daha çok oturacak, daha çok emirlere buyruk edecek diye koskoca bir gelecek nesil heba edilemez. Kabul edilemez ve edilmeyecektir.  

Sırada ne var???

*Zorla İnanç?

*Zorla Kuran kursu?...

*Zorla Namaz?...

*Zorla Cami ve Vaaz?...

Herkesin inanç,  sadakat ve bağlılığı kendini ilgilendiren ve kendi sorumluluğunda kalan bir olgudur. Bunu eğitim ile insanlara, hele ki genç beyinlere sokma emrini alabilirsiniz fakat hakkını kimse size vermedi. Göz yumulacak ve de buna onay verilecek değildir.  Çocuklarımız ve gençlerimiz ileriye hep ileriye gitmek için yetiştirilmeli.  Öğretmenlerimizin omuzlarına bu kadar çağdışı sorumluluklar koyarak, onların sağlıklı birer eğitimci olmalarını ve eğitim vermelerini beklemek başta sizlerin ne kadar CAHİL bir sistme ile buraya kadar geldiğinizi gösteriyor zaten. 


Eğitime farklı şeyler koymak yapacağınız en büyük hata olur. Küçük çocukların beyinlerini teknolojinin son trendleri ile doldurmak varken, sizlerin birilerine ayak uydurma gayeniz ile okumuş cehiler yaratma planlarınız vardır. Yanılıyorsunuz sayın yetkiler.  Hemde çok büyük yanılıyorsunuz. Bu ülke üzerinde yaşayan insanlar fikri hür, vicdanı hür irfanı hür nesiller yetiştirmek istiyor . 

BU ÜLKE, GELECEK NESİLLER İLE ELBET DÜZE ÇIKACAKTIR. 
SİZLER O ZAMAN YA GÖRECEK YADA GÖRMEDEN EVDEKİ "KOLTUKLARINIZDA"
GÖÇÜP GİDECEKSİNİZ.. 

ÇOCUKLARA VE GELECEĞE DOKUNMAYIN.

KARAKUŞ