Doğu Akdeniz Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (DAÜ-SEM) İngilizce ve Bilgisayar kursları düzenlemeye hazırlanıyor.

DAÜ Halkla İlişkiler ve Basın Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, DAÜ Yabancı Diller ve İngilizce Hazırlık Okulu işbirliğinde gerçekleşecek kursun İngilizce seviyelerine göre gruplandırılarak yapılacağı bildirildi.

Yetişkinlere yönelik yılın çeşitli aylarında düzenlenecek kursların  Ekim ayında başlayacağı da kaydedildi.

Açıklamada, kurslar ile ilgili ayrıntılı bilgiye ise DAÜ-SEM Sekreterliği veya 0392 630 2471 ve 0392 630 2482 numaralı telefonlardan ulaşılabileceği belirtildi.

DAÜ-SEM Başkanı Prof. Dr. Bekir Özer yaptığı açıklamada, öncelikle başvuranların İngilizce seviyelerini belirlemek için test uygulayacaklarını belirterek, her kursiyerin İngilizce seviyesine göre bir eğitim programı hazırlandığını kaydetti.

İngilizce kurslarının Yabancı Diller ve İngilizce Hazırlık Okulu uzman öğretim görevlileri tarafından verileceğini ifade eden Özer, derslerin saat 16.00’dan sonra başlayacağını belirtti.

Bilgisayar ve Teknoloji Yüksek Okulu işbirliğiyle yürütülecek bilgisayar kurslarının ise derslerin bilgisayar ve bilgisayar öğretimi konusunda uzman öğretim görevlileri tarafından verileceğini aktaran Özer, programların kursiyerlerin ihtiyaçlarına göre hazırlanacağını kaydetti.

Prof. Özer, her iki kurs sonunda başarılı olan katılımcılara sertifika verileceğini de aktardı.