KKTC Din Görevlileri Derneği Başkanı Gökan İnik, küskünlük ve dargınlıkların bir kenara bırakılması çağrısında bulundu.

 

Gökan İnik yayımladığı bayram mesajında, bayramların gönül yapmanın, incinmiş bir gönül için gönül alma zamanı olduğunu, dolayısıyla küskünlükleri, dargınlıkları bir kenara bırakmak gerektiğini belirtti.

Özuslu: Birlikte yöneteceğiz, birlikte kazanacağız Özuslu: Birlikte yöneteceğiz, birlikte kazanacağız

 

İnik, “Bayramlar, manevi kıymetinin yanında bizi biz yapan hasletlerimizi pekiştirdiğimiz, birlik ve beraberliğimizi perçinlediğimiz, kardeşlik iklimini derinden teneffüs ettiğimiz müstesna sevinç günleridir. Müminler için manevi bir eğitim ayı olan Ramazan ayı, Müslümanların hayatına her yönden huzur, bereket, birlik beraberlik, yardımlaşma ve kucaklaşma getiren mübarek bir aydır” dedi.

 

Yaşlılar ve ahirete irtihal etmiş yakınların kabirlerinin ziyaret edilmesi çağrısında bulunan İnik,

“İstikbalimizin ışığı çocuklarımızı bu bayram günü mutlaka sevindirelim. Bayram sevincimizi başta ülkemizde deprem felaketinden dolayı yüreği yanan, şehit çocuklarımızın yadigârları olan aileleri, depremden dolayı ülkemize sığınan depremzede kardeşlerimize maddi ve manevi desteğimizi unutmayalım” dedi.

 

Baramın barış, huzur ve bereket getirmesini temenni eden İnik, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı da kutladı.