BİZİ DE DAVA ET TOSUNOĞLU !..

Geçtiğimiz günlerde KIBRIS MANŞET gazetesinin kendisine yönelttiği Demokrat Partiye ait çeklerle Partiye ait olmayan ödemeleri tek imza ile yaparak suç işleyen DP Lefkoşa Milletvekili Hasan Tosunoğlu sorulara cevap vermek yerine isminin dahi geçmediği bir haberden dolayı rüşveti kendisinin aldığını üzerine alarak dava açtı ve Basını susturmaya çalıştı.

Doktor ve eczacı 2 gün tutuklu kalacak Doktor ve eczacı 2 gün tutuklu kalacak

Milletvekillerinin siyasi ahlak gereği sorulan sorulara şeffaflıkla cevap vermesi gerekirken Poliste soruşturma yapılan davayla ilgili sorulara cevap vermekten kaçınan Hasan Tosunoğlu’nun bu noktadan da dava açmayarak rüşvet yediği iddia edilen ancak kim olduğu belirtilmeyen bir haberden dolayı gazeteye dava açması çok manidar karşılandı.

Hasan Tosunoğlu’na DEMOKRAT KIBRIS gazetesi olarak biz de soruyoruz:

Yıllarca çeşitli bankalarda Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan , çok deneyimli bir işadamı olarak çek hesaplarında neden çift imza olduğunu bilmiyor musunuz ?

Çift imza ile kullanılan ve ancak partiyle ilgili giderleri fatura makbuz karşılığında ödemek için kullanılması gereken çek defterinden Genel Başkanın bilgisi , onayı ve imzası olmadan parti gideri olmayan ödemeler için bir işadamına külliyetli miktarlarda yazarak vermediniz mi ?

Yazdığınız ve tek imzayla verdiğiniz bu çeklerle ilgili aleyhinize poliste soruşturma açılmadı mı ?

Bu çeklerle ilgili açıklama yapmayı ve soruşturmanın selameti açısından kişisel suçlarınız ve/veya hukuk davalarınızla ilgili dokunulmazlığınızın kaldırılmasını neden önermiyorsunuz ?

Bunu yazdığımız için bizi de dava edecek misiniz ?