Necmi Belge

Sezonun son kupası olan 62. Northernd LAND Kıbrıs Kupası karşılaşması bu akşam kalabalık bir seyirci kitlesi önünde Lefkoşa Atatürk Stadı'nda oynandı.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile TC Büyük Elçisi Metin Feyzioğlu'nun da izlediği karşılaşmanın ilk yarısı 0-0 sonuçlandı. Karşılaşmanın ikinci yarısının 62. dakikasında Cihangir'den Muhittin kazanılan penaltıyı kaleciye teslim etti.

Bu pozisyondan kurtulan Türk Ocağı Limasol 77. dakikada Remzi ile 1-0 öne geçti. Cihangir bu gole 86. dakikada Ali Öztürk'ün gölü ile yanıt verdi.

Normal süresi 1-1 sona eren karşılaşmanın 95. dakikasında, ilk gölün sahibi Ali Öztürk skoru 2-1 e getirdi. Bu gollerle coşan Mesarya'nın yıldızı Cihangir yine Ali Öztürk'ün 99.dakikadaki mükemmel golü ile skoru 3-1 e taşıdı. Ne var ki maçı bırakmayan Türk Ocağı 101. dakikada Doğukan'ın golüyle maçı 3-2'ye taşıdı.

“Sorunlara çözüm üretmek için aday oldum” “Sorunlara çözüm üretmek için aday oldum”

Maçın böyle sona ermesi beklenirken, Bilal'in 119. dakikadaki süper golü ile skor 3-3 oldu. Maçın normal süresi uzatmalarla 3-3 berabere sonuçlandı. Kupanın sahibi seri penaltılar sonucu 8-6'lık skorla Türk Ocağı Limasol oldu.

Şampiyon takıma kupasını ve madalyaları Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, TC Büyük Elçisi Metin Feyzioğlu ve Futbol.Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu takdim etti.